SOSYAL MEDYADAN AŞURE TALEBİNE BELEDİYE BAŞKANIMIZ MUSTAFA KOCA DUYARSIZ KALMADI

28 Eylül 2018 11:32 Emet Belediyesi 1483

Emet belediyemizce daha önce 18 cami, Kur’an kursları ve kurum ve kuruluşlarda ayrı noktalar da 5000 kişilik aşure ikramı gerçekleştirmişti. Dumlupınar Üniversitesi Emet meslek yüksek okulu öğrencileri sosyal medya hesaplarından belediyeden okulda aşure dağıtılması talep ettiler.
Öğrencilerden gelen talep üzerine belediye başkanımız Mustafa Koca, Üniversitede öğrencilere aşure dağıtılması için ilgili birimlere talimat verdi. 500 kişilk hazırlanan aşure stantları Emet meslek yüksek okulu bahçesinde yerini alırken, başkan Koca bizzat öğrencilere kendisi aşure dağıttı.
Emet ilçesine yeni gelen öğrencilerin ilçe ve halkla kaynaşması adına önemli bir organizasyona imza atıldığını ifade eden Emet meslek yüksek okul müdürü Uğur Saylan;” Sosyal medaya günümüzün en etkin araçlarından birisi.Facebook,twitter, instegram gibi sosyal medya hesapları popüler ve gençlerimizde bunu etkin kullanıyorlar.Belediye başkanımızda sağolsun sosyal medyadan yapıaln çağrıya duyarsız kalmayarak böyle bir organizasyon gerçekleştirdi.Kendilerine okulumuz ve öğrencilerimiz adına teşekkür ediyoruz “dedi.
Aşurede bir araya gelen farklı lezzetlerin eşsiz bir lezzete tat verdiği gibi,ülkenin dört bir yanından Emet ilçesine okumaya gelen öğrencilerinden şehre değer kattığını ifade eden Emet belediye başkanımız Mustafa Koca;” Belediyemizce daha önce 5000 kişilik aşure dağıtımlarımızı farklı noktalarda yapmıştık. Okulumuz öğrencilerinden de belediyemiz sosyal medya hesaplarına bu yönde talep gelince bugün gençlerimize aşuremizi ikram ettik. Tabi buda bizim bir eksikliğimiz diyelim. Mesajı atan arkadaşımıza özellikle teşekkür ediyorum. Ülkemizin dört bir yanından ilçemize gelen öğrencilerimiz bizlerin evladı. Bu gençlerimiz Anne babalarımızın bizlere emaneti.Her zaman taleplerini bize iletebilirler.Kapılarımız kendilerine sonuna kadar açık. Randevu almadan direk belediyemize gelerek bizlerle görüşebilirler.”dedi.
Öğrenciler belediyemiz ve belediye başkanımız Mustafa Koca’nın sosyal medyadan seslerini duyup, duyarsız kalmayarak bu etkinliği gerçekleştirmesinden dolayı kendilerine teşekkür ederken,Emyo bahçesindeki aşure etkinliği öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü.

  • Etiketler
Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.