REKTÖR KAVUNCU'DAN EMETE ZİYARET

27 Aralık 2018 15:42 Emet Belediyesi 1575

Emet ilçesine iadei ziyaretlerde bulunan Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, Emeteydi.

Emet ilçesine iadei ziyaretlerde bulunan Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, Kaymakam Hasan Çiçek, Belediye Başkanımız Mustafa Koca, Emet Devlet hastanesini ziyaret ederken,çarşı ziyaretleri ilede vatandaşlarla sohbet etti.

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Rektörü olarak atanmasından sonra ilk defa Emet ve Hisarcık ilçelerini ziyaret ettiğini belirten Kavuncu, ''Üniversitemizin tek işlevi eğitim değil. Bizler bölgede ekonomik ve sosyal anlamda üzerimize ne düşüyor onu da görmek istiyoruz. Öğretim üyesi kadromuz şuanda hızla güçleniyor. Sağlık yönünden ilimizin dışarıya olan ihtiyaçlarının en aza indirilmesi için çalışmalarımız olacak. Ayrıca bölgemizin kalkınmasına bizim açımızdan bakan, özellikle termal zenginlikler ve buna bağlı turizm hareketlerinin oluşturulması ve sağlık faktörününde bu işe katılması açısındanda çalışmalarımız var. Bu çalışmalarımız her ne kadar merkezde yoğun olsada Kütahya'nın tümünü kapsayacak şekilde modeller geliştirme çabası içindeyiz. Bu anlamda da Hisarcık ve Emet'i unutmuş değiliz. Bu bölgeden de arkadaşlarımızın katılmasını isteyecez ve her bir kaplıca bölgesinin kendi içinde değerlendirmesini yapacağız. 2019 senesinde bu çalışmaları başlayacağız'' dedi.

Emet Belediye Başkanımız Mustafa Koca yapılan ziyaretten duydukları memnuniyeti belirttiler ve termal alanda yapılacak her türlü yatırımda Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu ile ortak hareket etmeye hazır olduklarını söylediler.

  • Etiketler
Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.