Türkiye'de bir ilk; Sosyal yoksunluk projesi hayata geçiriliyor

03 Mayıs 2024 21:05 Emet Belediyesi 98

Emet Belediye Başkanımız Mustafa Koca, sosyal projelere hızla başlıyor. Emet ilçesinde 31 Mart yerel seçimlerinde MHP'den Emet Belediye Başkanı seçilen Mustafa Koca, belediyede yeniden yapılanma, koordinasyon, mevcut durum analizi ve yeni stratejilerin yanı sıra sosyal projelere de hızla başlıyor.

"EKONOMİK KADAR SOSYAL YOKSUNLUKLA MÜCADELE İÇİN BİZ VARIZ"

Belediye Başkanımız Mustafa Koca, önceki görev yaptığı dönemde hayata geçirdikleri 'Hoş Geldin Bebek' projesinin birçok belediyede hızla yayılmasına öncülük ettiklerini belirterek, şimdi de sosyal yoksunluk projelerini hayata geçiren ilk belediye olacaklarını ifade etti. Değişen yaşam şartlarının ekonomik yoksunluk yanında sosyal yoksunluğun da öne çıktığını belirten Koca, sosyal belediyecilik hizmetinin artık sadece aynı ve nakdi yardım olmadığını vurguladı. Parası olup evinde yalnız olan insanların da sosyal yoksun olduğunu ifade ederek, onların da kapısını çalmaya başladıklarını dile getirdi.

PROJELERİN AKTİF HALE GETİRİLMESİ

Başkan Koca, seçim öncesi vaatlerini unutmadıklarını vurgulayarak,

"Biz seçimden önce vaat edip unutanlardan olmadık. Mazbatayı aldığımız ilk gün çalışmaya başladık. Artık vatandaşın belediyeye gelip yardım isteme dönemini kapattık. BİZ SİZİ BULURUZ YANINIZDA OLURUZ dedik. 65 yaş üstü yardım alan vatandaşların listesini aldık ve on beş gün içinde gerekli çalışmayı yapıp ziyaret programlarını başlattık. Artık Emet'te hiç kimse yalnız değil." şeklinde konuştu.

65 YAŞ ÜSTÜ İHTİYAÇ SAHİPLERİNE HAMAMLAR ÜCRETSİZ

İlçedeki engelli vatandaşlar için de gerekli çalışmaların başlatıldığını ifade eden Başkan Koca,

"Sosyal belediyecilik anlayışını her durum ve şartta öncelik vermeye devam edeceğiz. İnsanı ve insanlığı siyaset üstünde tutuyoruz ayırmadan ayrıştırmadan hizmet ediyoruz." dedi.

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.