Genel Müdür ve Rektörden Emet'te Öğrenciler İle Kariyer Söyleşileri

14 Ocak 2022 09:32 Emet Belediyesi 1319

Genel Müdür ve Rektörden Emet'te Öğrenciler İle Kariyer Söyleşileri

Eti Maden işletmeleri genel müdürü Serkan Keleşer ve Hitit Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk'ün konuşmacı olarak katıldığı söyleşi Gazi Kemal İlköğretim okulu konferans salonunda düzenlendi.

Sınavlara hazırlanan öğrencilerimize moral ve motivasyon amaçlı etkinlikler kapsamında Emet Milli Eğitim müdürlüğünce bir kariyer söyleşi programı düzenlendi.

Eti Maden işletmeleri genel müdürü Serkan Keleşer ve Hitit Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk’ün konuşmacı olarak katıldığı söyleşi Gazi Kemal İlköğretim okulu konferans salonunda düzenlendi.

Söyleşi programına Kütahya İl Milli Eğitim müdürü Hasan Başyiğit, Emet Kaymakamı Hasan Çiçek, Emet Belediye Başkanımız Hüseyin Doğan, İlçe Mili eğitim müdürü Bilal Şen, Ak parti Emet ilçe başkanı Süleyman Ciner okul müdürleri ve öğretmenler ile üniversite sınavlarına giren öğrencilerimiz katıldı.

Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, İlçe Milli Eğitim müdürü Bilal Şen,Emet Kaymakamı Hasan Çiçek ve Emet belediye başkanı Hüseyin Doğan’ın katılımcılara kısa hitaplarının ardından ilk söyleşiyi Eti Maden İşletmeleri genel müdürü Serkan Keleşer gerçekleştirdi.

Keleşer söyleşide öğrencilere Eti maden olarak ilçelerde gençlik merkezi, okul yapımlarına desteklerle eğitimi daima destek verdiklerini ifade etti. Öğrencilik yıllarını ve kariyerinde yükselişini anılarını paylaşarak aktaran genel müdür Keleşer öğrencilere hayatta daima hedefler belirleyerek ilerlemeleri tavsiyelerinde bulundu.İyi bir gelecek ve kariyer için eğitim yıllarının öneminide vurgulayan müdür Keleşer, bu süreci en iyi şekilde değerlendirmelerinin ileride kendilerine bir çok kapı açacağını belirtti.

Söyleşide konuşan Hitit Üniversitesi rektörü hemşehrimiz Prof.Dr. Ali Osman Öztürk’te yurt içi ve yurt dışı aldığı eğitim sürecini aktarırken, özellikle ülkemizde akademik kariyer yapmasının önemine değindi. Öztürk, kültür uyuşmazlığı başta olmak üzere kendi ülkemizde akademik kariyer yapma sebebplerini öğrencilerle paylaşırken, öğreniclerdne hayallerini daima yüksek tutmalarını tavsiye etti.

Söyleşi sonunda Emet Kaymakamı Hasan Çiçek tarafından konuşmacılara günün anısına plaket takdim edildi.

Eti maden işletmelerinin destekleri Emet kaymakamlığı koordinesinde 4 yıldır eğitime yapılan destekler kapsamında Ortaokuldan liselere geçişte ilçemizden 146 öğrenci,Liselerden yüksek öğrenime geçişte 127 öğrenci lisans,216 öğrenci ön lisans programlarına yerleştirilerke yüzde 38’lik artış sağlandı.

Ayrıca eğitime destek kapsamında Etimaden işletmeleri genel müdürlüğü destekleriyle Yalovada 7 günlük eğitim kampı,Ankara il merkezi gezileri,ODTÜ,Gazi Üniversitesi,Uludağ üniversitesi,Anadolu Üniversitesi,pek çok seminer ve kariyer günleri etkinlikleri gerçekleştirildi.

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.