GaziEmetimizin Geleceğine Atılan 50 Milyon TL'lik İmza

14 Ocak 2022 09:31 Emet Belediyesi 1304

GaziEmetimizin Geleceğine Atılan 50 Milyon TL'lik İmza

Eti Maden işletmelerine bağlı Emet bor işletmesi ile Emet belediyesi arasında alt yapı ve kanalizasyon çalışmalarında kullanılmak üzere 50 milyon tl'lik peşin su ön satış protokolü imzalandı.

Eti Maden işletmelerine bağlı Emet bor işletmesi ile Emet belediyesi arasında alt yapı ve kanalizasyon çalışmalarında kullanılmak üzere 50 milyon tl’lik peşin su ön satış protokolü imzalandı.

Eti Maden İşletmeleri genel müdürü Serkan Keleşer’inde katıldığı protokol imza töreninde Emet Belediye Başkanımız Hüseyin Doğan ve Emetbor işletme müdürü Bilal Ambar 50 milyon tl’lik peşin su satışı protokolünü imzaladılar. Protokol gereği Emet bor işletmesi Emet belediyesinden 2 yıl içinde hak ediş ödemeleri ile peşin 50 milyon tl’lik su alışı gerçekleştirecek. Emet belediyesi bu kaynağı alt yapı modernizasyonu ve Emet göletinden içme suyu getirme çalışmalarında kullanacak.

İller bankasınca ihalesi yapılan ve değerlendirme sürecinde sona gelinen Emet alt yapı modernizasyonu ve Emet göletinden ilçeye içme suyu getirme çalışmalarına Eti Maden İşletmeleri genel müdürlüğü 50 milyon tl peşin su alarak destek sağlıyor.

Emet belediye başkanı Hüseyin Doğan’ın yapılan çalışmalar ile ilgili verdiği demeçlerde alt yapı çalışmaları için 50 milyon tl kaynak bulduklarını sıkça ifade ederken, bugün bu söylem gerçeğe dönüştürülerek anlaşma imzalandı.

İmza töreninde konuşan Emetbor işletme müdürü Bilal Ambar, Emet ilçesinin ,içme ve kullanma suyu ihtiyacının karşılanması amacıyla ihalesi yapılan alt yapı,. İçme suyu ve kanalizasyon hattı, Emet göletinden içme suyu getirme çalışmalarına destek yanısıra işletmelerininde su ihtiyaçlarının giderilmesi adına 50 milyon tl’lik peşin su alımı gerçekleştirdiklerini ifade etti. Müdür Ambar,2450 kişiye doğrudan istihdam yaratan Etimaden işletmelerinin 250 milyon dolarlık bor madeni satışı gerçekleştirdiklerini ve bu satışta Emet ilçesininde büyük katkısının olduğunu söyledi.

İnsan odaklı ve insana dokunan çalışmaların her zaman içinde bulunmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Eti Maden İşletmeleri genel müdürü Serkan Keleşer, yapılan protokol ile Emet halkının kısa sürede sağlıklı içme suyu ve modern alt yapıya kavuşmasına katkı sağlayacaklarını ifade etti.

Müdür Keleşer Eti maden olarak insanların hayatına dokunan onların yaşamını kolaylaştırıcı her türlü projeye destek olduklarını belirterek şimdiden Emet halkına hayırlı olması dileklerini iletti.

Emet İlçesinin 60 yıl önce yapılmış alt yapısını değiştirmek ve DSİ tarafından bölgeye yapılan Emet göletinden ilçeye içme suyu getirilmesi adına yapılan çalışmaları aktaran Emet belediye başkanı Hüseyin Doğan halkın su ve alt yapı sorununu kalıcı çözme adına yoğun bir çalışma gerçekleştirdiklerini ifade etti.

KDV dahil 130 milyon tl ye ulaşan alt yapı modernizasyonu ve içme suyunda yarınsın hibe yarsının ise iller bankasından kredi kullanımı ile çözüleceğini ifade eden Belediye Başkanımız Hüseyin Doğan, Eti maden işletmelerinin destekleri ile ,sürecin hızlanacağını beyanla şunları söyledi;

“Bu topraklar vakıf toprağı.Buraya yapılan hizmetler dualarla bereketlenerek döner. Genel müdürümüz sayın Keleşer’e hizmet için yola çıktığımızı ve alt yapı modernizasyonu adına çalışmalarımızı aktardık. Topraklarımızdaki borun kıymetini bildiklerini bizlerinde Eti madenin kıymetini bildiğimizi ifade ettik. EtiMaden işletmelerinin bölgemizide maddi ve manevi katkıları karşısında halkımızın duacısı olduklarını belirttik.Sağolsunlar genel müdürümüz bu yolda bizlere çok büyük destek sağladılar.Bugünde imzaladığımız protokolle peşin su satışı ile Emetimize ve Emet halkımıza verdikleri değeri en iyi şekilde gösterdiler.Kendilerine GaziEmet halkımız adına şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Belediye Başkanımız Hüseyin Doğan sürecin başından beri kendilerine destek veren ve yanlarında olan Emet kaymakamı Hasan Çiçek,Hitit Üniversitesi rektörü Prof.Dr. Ali Osman Öztürk, ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Anlaşma gereği Emet belediyesi Emet bor işletmesine 50 milyon tl’lik peşin su satışı gerçekleştirdi. Bu kaynak Emet belediyesince alt yapı ve içme suyu çalışmalarında kullanılacak.

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.