Emet Belediyesi ve Dağ Suyu Vakfı 13 Çeşme İçin Atakta

09 Mayıs 2024 09:03 Emet Belediyesi 97

Emet ilçesinin vazgeçilmezleri arasına giren ve Su vakfı vasıtası ile yıllardır hizmet veren Emet dağ suyu çeşmelerinde alt yapı çalışmalarında zarar gören çeşmeleri Emet belediyemizce bakıma alınıyor.

çeşmeleri Emet belediyemizce bakıma alınıyor.

Hamam Mahallesi Karayolları Mevkiinde bulunan ve alt yapı çalışmaları sonucu hatların kopmasıyla pasif hale gelen dağ suyu çeşmelerinde, Emet belediyemiz fen işleri ve su işleri ekiplerince tamir çalışmaları yapılıyor.

Çalışmalarda zarar gören yaklaşık 13 adet dağ suyu çeşmesi, bu hatların yapılmasıyla aktif hale gelerek hizmet vermeye başlayacak.

Emet Dağ Suyu Vakfı Başkanı ve aynı zamanda CHP’den belediye meclis üyesi olan Mehmet İğdeköylü, Belediye Başkanı Mustafa Kocayla yapılan bu çalışma için kendisine teşekkür ederken;

”Emet dağ suyu yılardır hayırsever vatandaşlarımızın destekleri ile ilçe geneli 50 den fazla çeşme ile su hizmeti veriyor. Alt yapı çalışmalarında zarar gören hatlarımız belediyemizce düzeltiliyor. Meclis üyesi olmamız sebebiyle de mahalle sakinleri ve vatandaşlarımızın bu konudaki mağduriyetlerini ve aciliyetini ilgililerimize ve belediye başkanımıza aktardık. Destekleri için belediye başkanı Mustafa Koca ve teknik ekiplerimize teşekkür ediyorum. Vakfımız yine hayırseverlerimizin desteği ile dağ suyu hayrını ilçe geneline ulaştırmaya devam edecektir “dedi

BAŞKAN KOCA; 'VATANDAŞIMIZIN MAĞDURUYETİ BİZLERİN MAĞDURUYETİDİR

Emet Belediye Başkanımız Mustafa Koca da yaptığı açıklamada,

"İlçemizdeki dağ sularının tamir, bakım ve tadilat işlerinde daha önce olduğu gibi bu dönemde de yardımcı olacağız. Vatandaşlarımızı mağdur etmeyeceğiz. Bizler dağ suyu ile büyümüş ve yıllardır bu hizmetten yararlanmış bir idareci olarak bu hizmetin gelecek kuşaklarada artarak devam etmesi için gereğini yapmaya devam edecek ve belediyemiz imkanları dahilinde teknik destek vermeye devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

31 KAYNAKTAN TOPLANAN SU 34 KİLOMETRE MESAFEDEN İLÇEYE GELİYOR

Eğrigöz Dağı zirvelerindeki 31 kaynak suyunun toplanması sonucu 34 kilometre mesafeden getirilen Dağ suyu yaklaşık 40 yıldır içme sularında sıkıntı olan Emet ilçesinde ilçe geneli yapılan 50'den fazla çeşme ile içme suyu olarak kullanılıyor.

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.