EMET HEYETİNDEN REKTÖR PROF.DR.VURAL KAVUNCUYA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

27 Eylül 2018 11:19 Emet Belediyesi 1679

Emetliler dayanışa ve kalkınma derneği organizasyonunda ilçemiz idareci,siyaset ve sivil toplum örgütü temsilcileri Kütahya Sağlık bilimleri üniversitesi rektörlüğüne atanan Prof.Dr. Vural Kavuncu’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Emet belediye başkanımız Mustafa Koca,Emetliler dayanışma ve kalkınma derneği başkanı İsmail Elmacı,Chp Emet ilçe başkanı Fevzi Şen,Emet İyi parti ilçe başkanı Eyüp Doğu,Emet Saadet partisi ilçe başkanı Mehmet Hamamcı, Taşıyıcılar koop.başkanı İbrahim Erdoğan, Ziraat odası başkanı Sami Yüksel, Şoforler odası başkanı Ahmet Kaymak,ve dernek yönetim kurulu üyelerinin katıldığı ziyarette rektör Kavuncuya hayırlı olsun temennilerinde bulunuldu.

Ziyaretten duyduğu mennuniyeti dile getirerek Emet heyetine teşekkür eden rektör Kavuncu artık Kütahya bölgesine Sağlık üniversitesi vasıtası hizmet verme gayretinde olacaklarını beyanla şunları söyledi;

“Milletvekilliğimiz döneminde ülkemiz genelinde ünivristelerimizin işlevselliğini artırma, sağlık konusunda üniversitelerimizi çoğaltma adına hazırlayıp,Cumhurbaşkanımıza sunmuştuk. Çalışmalar tamamlanmış ve yeni üniversite kuruluş prosedürleri işlerken erken seçim gündeme geldi. Kadere bakınki Cumhurbaşkanlığına sunduğumuz projeleri sahada gerçekleştirmek, ve yerine getirmeye çalışmak bizlere nasip oldu.Her şeyden önce Kütahya sağlık bilimleir üniversitesi kampüsü bölüp,tabela çoğaltma üniversitesi değildir. Ayrı bir değer,bölgemiz için ayrı bir kazanımdır. Bakınız yeni üniversitemize 300 tane akademik kadro hakkı verilmiştirki bu Kütahyamız için devrim niteliğinde bir gelişmedir. İnsanlarımız kadrolarımızın gelişmesi ile, burada alacakları sağlık hizmetleri ile kazanımların farkına varacaklardır.”dedi.

3 dönem Ak partiden Kütahya Milletvekilliği görevi yaparak bölgenin kılcal damarlarına kadar tüm sorunlarına ve yapılan çalışmalara vakıf olduklarını belirten rektör Kavuncu Kütahyada özellikle termal sağlık konusunda Emet gibi tüm ilçelere pozitif katkı sağlayacaklarını beyanla;

“Üniversiteler her şeyden önce birer bina değildir. Alt yapı,eğitim kadroları, uygulama alanları,fiziksel donanım ve en son binalar gelir. 4 yıllık sağlık meslek yüksek okullarını şuan için ilçelere kurmak mümkün değil,ama 2 yıllık sağlık hizmetleri olabilir. Bakınız ülkemizde artık tıbbi sekreterlik bölümleri açılmıyor,zira halen 50 binden fazla iş bekleyen tıbbi sekreterlik mezunu gencimiz var. Sağlık üniversiteleri çok fazla öğrenci alan üniversitelerimiz değildir.Daha çok tıp elemanı ve tıp hizmeti verir.

Emet ilçesinde yeni yerine taşınan hastanenin boşalan binasının fizik tedavi merkei,palyatif bakım merkezi veya 2 yıllık veya 4 yıllık meslek yüksek okulu olması gibi fikirlerinde değerlendirldiği görüşmelerde Kavuncu Emet ilçesinin önceliğinin termal turizm ve termal sağlık turizmi üzerine yoğunlaşması gerektiğine dikkat çekti.

Kavuncu;”Termaliyle doğasıyla Emet ilçemiz önemli bir potansiyele sahip ilçelerimizden… Sağlık bilimleri üniversitemiz ise sadece öğrenci eğitimi veren bir üniversite değil. Sağlık konusunda, bilhassa bölgemizdeki termal bölgeler sebebiyle fizik tedavi ve rehabilitasyon alanında hizlet vereceğiz. İlimizin her türlü zenginliğini aktarırken bilhassa termal sağlık turizmi ile ilgili yapacağımız her türlü alt yapı çalışması, tanıtım,tedavi metotları Kütahyamızın tanıtımına dikkat çekecek.Buda ilçelerimize olumlu yansıyacak. Bu çalışmalarımızı yaparken mutlaka Emetimizin termal potansiyelini değerlendireceğiz. Emetimin termal sağlık turizminde gelişimi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz “dedi.

  • Etiketler
Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.