Bu coşku hiçbir zaman sönmeyecek

24 Nisan 2024 09:28 Emet Belediyesi 161

Emet ilçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramımızın coşkusu düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

İlçemizdeki 104. yıl kutlamaları, sabah saat 09.30’da Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı’na Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin konulması ile başladı. Çelenk töreninde saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı okundu.

23 Nisan kutlama programı Emet yeni şehir stadında 10:00’da başladı.

ÇOK SAYIDA VATANDAŞ KATILDI

Vatandaşlarımızın büyük ilgi gösterdiği 23 Nisan kutlama programına Kaymakam Furkan Seyman, İlçe Belediye Başkanı Mustafa Koca, İlçe Emniyet Müdürü Ayhan Istık  İlçe Jandarma Komutanı İsa Çobankaya  protokol üyeleri, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluş temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı

Törenler Emet Kaymakamı Furkan Seyman ve Emet Belediye başkanı Mustafa Koca’nın halkın ve okulların bayramını kutlaması ile başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından günün anlam ve önemini ile ilgili İlçe Milli Eğitim Müdürü Bilal Şen bir konuşma yaptı.

Konuşmanın ardından program akışı içerisinde okullarımızın hazırladığı gösteriler sunuldu.

Daha sonra ilçemizdeki okullar arasında halat çekme, çuval yarışması, uzay yürüyüşü, yumurta yarışı, sandalye kapma yarışı yapılırken öğrenciler ve öğrenci aileleri heyecanlı dakikalar yaşadılar.

Bir hayli eğlenceli ve çekişmeli geçen yarışmalar izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı ve uzun süre ayakta alkışlandı.

Programın son bölümünde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle İlçe çapında yapılan Şiir ve Kompozisyon yarışmasında ve 23 Nisan Kutlama etkinlikleri sırasında yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMINDA

Şiir yarışması 1.si Gazi Kemal İlkokulundan Hülya Uçak, 2. si Mehmet Akif Ersoy İlkokulundan Elif Cansu, 3.sü 3 Eylül İlkokulundan Hira Nur Eroğlu oldu.

Ortaokullar arası Kompozisyon yarışmasında Ashaboğlu Ortaokulu öğrencisi Cemile Melis Şengül ,2. si Yunus Emre İH  Ortaokulundan Zeynep Tezcan  ve 3. sü Mehmet Akif Ersoy ortaokulundan Nazlıcan Şimşek oldu.

Törenlerde birincilere ödüllerini Kaymakam Furkan Seyma, İkincilere ödüllerini Belediye başkanı Mustafa Koca ve 3.lere ödüllerini Emet Cumhuriyet başsavcısı Hasan Yiğit takdim etti.

 

  • Etiketler
Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.