BİRLİKTEN KUVVET DOĞUYOR

21 Aralık 2018 14:35 Emet Belediyesi 1864

Dünya kooperatifçilik gününde bölgemizin tek kadın kooperatifi Emko belediye başkanımız Mustafa Koca’yı makamında ziyaret ederek,destekleri için teşekkür ettiler.

Dünya kooperatifçilik  gününde bölgemizin tek kadın kooperatifi Emko belediye başkanımız Mustafa Koca’yı makamında ziyaret ederek,destekleri için teşekkür ettiler.

                Aynı ürünü üreten dar gelirli üreticilerin , sorunlarını çözüme kavuşturmak için bir araya geldikleri kooperatifler arasında Kütahya genelinde sadece Emet ilçesinde bulunan Kadın girişimciler kooperatifi  çiniden elişine, tarhana benzeri  yöresel ürünlerden,süs sanatına geniş bir yelpazede oluşturdukları ürünlerini bir araya getirerek, etkin bir Pazar oluşturuyorlar.

                Üye sayısı 300’ü geçen Emet kadın girişimciler kooperatifi, Emet belediyesinin destekleri ile  yaklaşık 5 senedir sürdürüdğü üretimlerini,geçen yıl kooperatif kurarak geliştirmişlerdi. Belediye önderliğinde kurulan kooperatifleri ile  ürünlerini daha geniş pazarlara sunma ve etkin pazarlama imkanına kavuşan kadınlarımız, destekleri için belediye başkanımız Mustafa Koca’ya teşekkür ederek çiçek takdim ettiler.

                Emko başkanı Neslihan Türe ve kooperatif üyesi bayanlar tek tek  söz alarak  üretimleri ile ev ekonomilerine katkıda bulunmanın mutuluğunu yaşadıklarını beyanla verdikleri destek için belediye başkanımız Mustafa Koca’ya teşekkür ederken,desteklerinin sürdürülmesi taleplerini ilettiler.

                Belediye başkanımız Mustafa Kocada  kadın üreticilerimizin ürünlerini  daha geniş ve etkin pazarlara sunmaları adına kooperatifleşmenin önemine dikkat çekerek;” Bu amaçla kuruluşunu sağladığımız Emko bizlerin gözbebeğidir. Üye sayısı 300’ü geçen kooperatifimizin dahada büyümesi ve daha fazla kadınlarımıza üretim ve pazarlama imkanı sunması için gerekli desteği vermeye devam edeceğiz. Bugün Emet ilçesinde bir çok evimizde, emko üyesi kadınlarımız üretimleri ile ekonomilerine destek oluyorlar. Buda bizleri mutlu ediyor. Çocuklarının eğitimlerine, evlerinin ekonomisine katkı sağlayan bacılarımızın duaları bizler için en büyük kazançtır. Onların duası bizlere en büyük ödüldür. Belediye olarak bu alanda   desteklerimizi artırarak devam ettirmeye kararlıyız “dedi.

 

  • Etiketler
Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.