BETON İNŞAATLAR ARASINDA KALAN AĞAÇLAR BELEDİYEMİZCE KURTARILDI

03 Aralık 2018 16:18 Emet Belediyesi 2231

20 yıl önce okul kenarlarına dikilen ağaçlar okulun yıkılması dolayısıyla zarar görmemesi için belediyemiz tarafından sökülüp yeni yapılan sağlıklı yaşam spor alanına nakledildi.

 Emet ilçesinde, 20 yıl önce okul kenarlarına dikilen ağaçların okulun yıkılması dolayısıyla zarar görmemesi için belediye tarafından sökülüp yeni yapılan sağlıklı yaşam spor ve dinlenme parkı alanına nakil edilmesi takdirle karşılandı. Kütahya belediyesinden temin edilen ağaç sökme-dikme aracı ile okul bahçesi inşaasında kalan ağaçlar, kesilmekten kurtulurken, yine doğayla buluşturuldu.
20 yıl önce ağaçları öğrencileriyle birlikte diktiğini belirten Emekli Öğetmen Mehmet Erdem, "Emet İmam Hatip Lisesi'nde görev yaptım. İmam Hatip Lisesi Pansiyonu arkasında bulunan ağaçların, pansiyon yıkılırken zayi olacağını düşünüyorduk. Ağaçların zayi olacağından dolayı üzülüyorduk. Fakat Emet Belediye Başkanımız ağaçları heba etmemiş, götürmüşler. Bundan çok memnunuz biz. Bir çok arkadaşımızın emeği var orada, yalnız benim değil." diye konuştu.
İkinci Etap TOKİ alanının bulunduğu bölgeye yeni bir park yaptıklarını belirten Emet Belediye Başkanımız Mustafa Koca, "Yaklaşık 2 bin metrekare alanın üzerinde geniş bir sağlıklı spor yaşam  alanı yapıyoruz ve bu alanı yeşillendiriyoruz. Tabii ki burayı yeşillendirirken Gazi Kemal İkokulu ve Emet İmam Hatip Lisesi inşaat alanında var olan ağaçlarımıza hiçbir zaiyat vermeden, ağaç dikme makinasıyla sökerek ve yerlerinden alarak yeni park alanına taşıyoruz. Çünkü biz şuna inanıyoruz, yeşil bizim için çok önemli. Bu ağaçları diken kardeşlerimiz şuanda bizi ziyaret ediyor, bu ağaçları biz dikmiştik deyip bizlere teşekkür ediyor ve mutluluk duyuyorlar. İnşallah sağlıklı yaşam  spor alanımızı  yakında hizmete sunduğumuzda, Emet için güzel yürüyüş yolları,spor alanı, güzel bir park alanı, dinlenme yeri ve mesire alanı olacak. Bu konuda bize yardımlarından dolayı Kütahya Belediye Başkanımıza da teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

  • Etiketler
Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.