Cumhuriyet Bayramından 19 Mayıs'a Emetli Gençler ve Veliler 42 Bin Kitap Okudu

20 Mayıs 2021 11:35 Emet Belediyesi 1841

29 Ekimde başlayan ve 19 Mayısta sona eren Kitap okuma kampanyasından 42 bin kitap okunurken, dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi. Emet ilçesinde Emet kaymakamlığı himayelerinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce başlatılan kitap okuma kampanyası sona ererken, 7 aylık kampanya sürecinde öğrenci, yönetici ve veliler tarafından 42 bin kitap okunduğu belirtildi.

Cumhuriyet Bayramından 19 Mayıs'a Emetli Gençler ve Veliler 42 Bin Kitap Okudu

29 Ekimde başlayan ve 19 Mayısta sona eren Kitap okuma kampanyasından 42 bin kitap okunurken, dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi.

Emet ilçesinde Emet kaymakamlığı himayelerinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce başlatılan kitap okuma kampanyası sona ererken, 7 aylık kampanya sürecinde öğrenci, yönetici ve veliler tarafından 42 bin kitap okunduğu belirtildi.

2500 kişinin katıldığı “Bilge Okurlarla Aydınlık Yarınlara, Neyi Okumalı, Neden Okumalı” kitap kampanyasında Emet ilçe merkez ve tüm ilçe köylerinde birinci olan öğrencilere İlçe kaymakamlığınca çeşitli hediyeler verildi. Ayrıca ilçe geneli en çok kitap okuyarak ilk 3 dereceye giren İlkokul, Ortaokul ve Lise düzeyinde öğrencilere düzenlenen törenle Emet Kaymakamlığınca birer bisiklet hediye edildi.

Emet hükümet meydanında düzenlenen hediye dağıtım törenine Emet Kaymakamı Hasan Çiçek, Emet Belediye Başkanımız Hüseyin Doğan, Emet İlçe Milli Eğitim müdürü Bilal Şen, okul müdürü, dereceye giren öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

Törende öğrenci ve velilere hitap eden Emet Kaymakamı Hasan Çiçek, 102 yıl önce Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından yakılan bağımsızlık mücadelesi ile bugünkü laik, demokratik, sosyal ve hukuk Türkiye’ye ulaşmamızın sağlandığını vurgulayarak şunları söyledi;

“102 yıl önce Samsuna çıkarak Bağımsızlık meşalesini yakan Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kurtuluşu savaşını kazanan ve emperyalist güçleri mağlup ederek Cumhuriyetle bugünkü laik demokratik sosyal ve hukuk aydınlık ülkemizi bizlere bırakmıştır.

Mustafa Kemal Atatürk ‘Cumhuriyet'i biz kurduk, O'nu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz.” Diyerek ve Gençliğe hitabede Ey Türk gençliği! Birinci vazifen; Türk istiklalini, Türk cumhuriyetini, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.’ İfadeleri ile gençlere ve çocuklarımıza olan güvenini vurgulamış,23 Nisanı çocuklarımıza 19 Mayısı gençlerimize armağan ederek güvenini göstermiştir.

Gençler bunu nasıl başaracaktır? İşte bunu 2 şarta bağlamıştır. Birincisi fiziksel yetenek, 2. Si zihinsel yetenek. Gençlerimiz okuyup, anlayarak, okuduklarını hayata geçirerek ülkemizi daha aydınlık yarınlara ulaştıracaklardır. Bizlere Emet kaymakamlığı olarak, gençlerimize destek olmak ve Cevizlere kahramanlarının evlatlarını atalarına layık nesiller olarak yetiştirmek için büyük emek verdik. Daha önce Cumhuriyet'ten Milli Egemenliğe 2023'e 2023 Sayfa Aç ” Projemizle Emet ilçemizde gençlerimizin 7 milyon 200 bin sayfa kitap okumalarını sağladık. 29 Ekim 2020’de başlayan ve 19 Mayıs 2021’de sona eren yeni kitap okuma kampanyamız ‘ Neyi okumalı, neden okumalı’ projemizle de öğrenci, idareci ve velilerimiz ile birlikte ilçemizde 42 bin kitap okunmasını sağladık. Okullarımızda 3 tane Z kütüphane kazandırarak, tüm okullarımızın kütüphanelerini kitaplar hediye ederek zenginleştirdik. Bu kampanyalara öncülük eden, büyük destek ve emek veren İlçe milli eğitim müdürlüğümüz, okul idarecilerimiz, öğretmenlerimiz, özellikle her iki kampanyayı da başarılı bir şekilde yöneterek emek veren Deniz Macit öğretmenimize, kampanyalarımıza katılan öğrenci, öğretmen ve velilerimize teşekkür ediyorum. Tüm okullarımızda okul birincisi olan öğrencilerimize hediyelerini gönderdik. Bugünde her kademede dereceye giren öğrencilerimize kaymakamlığımızın hediyesi olan bisikletlerin dağıtımını gerçekleştireceğiz. Bu ufak hediyemizle gençlerimiz ve çocuklarımızın eğitim yıllarından güzel birer anılarına destek vermeyi hedefledik. Hepsini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum “dedi.

İlkokullar, ortaokullar ve liseler düzeyinde 1. Olan öğrencilere Emet Kaymakamı Hasan Çiçek, 2. Olanlara belediye başkanı Hüseyin Doğan,3. Olanlara ise İlçe Milli eğitim müdürü Bilal Şen tarafından bisikletleri teslim edildi.

Kitap okuma kampanyasından birinci olan Gazi Kemal İlkokulundan Zeynep Karaaslan, Ashaboğlu Ortaokulundan Mustafa Çatal, Gazi Emet Anadolu Lisesinden Betül Tınmaz’a bisikletlerini Emet kaymakamı Hasan Çiçek,

2. olan 3 Eylül İlkokulundan Havva Nur Eroğlu, Gazi Emet Ortaokulundan Zeliha Nur Doğanay, Gazi Emet Anadolu Lisesinden Hamide Tilki’ye bisikletlerini Belediye Başkanımız Hüseyin Doğan,

3. olan Gazi Emet İlkokulundan Zeliha Tuana Oyur, Ashaboğlu Ortaokulundan Ümmühan Zeynep Tezcan, Emet Mesleki Teknik Anadolu LİSESİNDEN Emine Koyun’a bisikletlerini İlçe Milli Eğitim müdürü Bilal Şen takdim etti.

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.