BAŞKAN KOCA;”TÜRKİYEDE ENGELLİ ERİŞİLEBİLİRLİK ÖDÜLÜ ALAN 2 PARKTAN BİRİNİ EMETTE BİZ YAPTIK”

16 Mayıs 2024 09:07 Emet Belediyesi 152

Engelliler haftasında makamında özel çocuklarımızı ağırlayan Emet belediye başkanımız Mustafa Koca Türkiye’de erişilebilirlik ödülü alan en büyük 2 engelli parkından biri olan Cevizdere engelsiz yaşam parkını 2015 yılında hizmete açtıklarını ifade ederek; ”Emet’te başta engelli Vatandaşlarımız olmak üzere toplumumuzun herkesi minin sosyal yaşam alanlarını genişletmek için bu dönemde de yeni projelere imza atacağız “dedi.

BAŞKAN KOCA’NIN ÇOK ÖZEL MİSAFİRLERİ VARDI

10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası dolayısıyla, Cevizdere Şehitleri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Özel Eğitim Sınıfı özel öğrencileri, öğretmenleri ile beraber Emet belediye başkanı Mustafa Koca’yı makamında ziyaret etti.

Okul özel öğrencilerimiz Ali Çağlar, İsmail Eren Kaymak ve Mustafa Algül, Belediye Başkanımız Mustafa Kocayı ziyaret ederek çiçek takdim ederken, başkan Koca’da çocuklara özel hediyeler verdi.

“ HAYATI KOLAYLAŞTIRACKA PROJELERE İMZA ATMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Emet belediye başkanımız Mustafa Koca 2. Dönem başkanlıkları zamanında 2. Toki bölgesine yaptıkları “Engelsiz yaşam parkı” nın Türkiye'de erişilebilirlik belge ve ödül alan 2 parktan biri odluğunu belirterek şunları söyledi;

“İlçemiz Termalkent ve 2. Toki konutları mevkiinde 2600 m2 alanda yaparak 2015 yılında hizmete açtığımız o dönem Kütahya geneli en büyük park özelliği kazanan Cevizdere Engesliz yaşam parkımız, daha sonra Aile ve Sosyal politikalar bakanlığımızca erişilebilirlik ödülü alan Türkiye’deki 2 parktan birisi oldu. Daha sonra parkımıza önceki meclisimizce , rahmetli Sakatlar derneği bakanımız Mustafa Mutlu’nun ismi verildi. Bu bizleride mutlu etti. Zira rahmetli Mutlu kardeşimiz Emette engelli vatandaşlarımız için hayatı boyunca mücadele etti. Her zaman ifade ettiğim gibi benim memleketimde yaşayan her yaştan vatandaşım, engelli hemşerim dışarıda gördükleri hizmetleri yaşadığı ilçede de görmesi için çalışıyoruz. Bundan sonrada bu tür projeler ile toplumumuzun her kesiminden vatandaşımızın sosyal yaşam alanlarını artırarak projelere imza atmaya devam edeceğiz “dedi.

Başkan Koca özel çocuklarımıza hediyeler verirken hatıra fotoğrafıda çektirdi.

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.