Cuma
Hafif Yağmur
11°C | 3°C
Cumartesi
Kar Yağışlı
5°C | 0°C
Pazar
Az Bulutlu
9°C | -3°C
EMİB - Çağrı Merkezi

HALKIMIZLA ORUÇLARIMIZI BİRLİKTE AÇTIK

Emet belediyemizce gerçekleştirilen toplu iftar programı ve Seccadeni al gel” toplu terahvi namazı geniş bir halk kitlesinin katılımı ile gerçekleştirildi.

HALKIMIZLA ORUÇLARIMIZI BİRLİKTE AÇTIK Haberler

Emet belediyemizce gerçekleştirilen ve artık geleneksel bir etkinliğe dönüşen toplu iftar programı ve     Seccadeni al gel” isimli toplu terahvi namazı  geniş bir halk kitlesinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Emet termal resort futbol sahasında gerçekleştirilen organizasyona Emet Kaymakamımız Mahmuthan Arslan,Belediye başkanımız Mustafa Koca,Garnizon komutanımız Yasin Bedir,Emniyet müdürümüz Mesut Keyifli, İlçe milli eğitim müdürümüz Mustafa Cöre,Mal müdürümüz Cemalettin Aydın,EMYO müdür yardımcımız Rıdvan Sezgin,Esnaf odası başkanımız Abdullah Ünal,Taşıyıcılar Koop.bşkmız İbrahim Erdoğan,Emet termal resort müdürümüz Mustafa Hügül,ADD başkanımız Erol Usta, ve vatandaşlar katıldı.

Kütahya yerel basını yanısıra Kütahya DHA,İHA,CHA,AA muhabileri, Sabah gazetesi ve TRT muhabirlerinin de yer aldığı programa halkımız yoğun ilgi gösterdi

Belediyemizce günler öncesinden başlayan hazırlıklar kapsamında futbol sahasında toplu iftar pogramı ve terahvi namazı için hazırlıklar yapıldı. Halkın rahat bir iftar yapması için belediyemiz tüm ekipleri yoğun bir mesai harcarken, terahvi namazı için kadınlar ve erkekler için seyyar abdestlikler yapıldı.

İftar öncesi  ilahi sanatçısı Ahmet Kemal Bacak sunuculuğunda gerçekleşen programda iftar vaktine kadar ilahi sanatçısı Mehmet ERARABACI sahne aldı. Emet halkımız oruçlarını birlikte açtı.

BAŞKAN KOCA;”EMET BELEDİYESİNİ HALKIN BELEDİYESİ YAPTIK”

 

Gecede konuşan belediye başkanımız Mustafa Koca göreve geldikleri dönemden bu yana ilçede bir anlayışı değiştirdiklerini ve Emet belediyesini gerçek sahibi olan halkın belediyesi yaptıklarını ifade etti. Belediye Başkanımız Mustafa Koca;”Bugün çocuklarımız bile belediyenin önünden geçerken içeri girip,mahallelerine oyun parkı,aydınlatma vb. hizmet isteyebiliyor. Halkın belediyesi anlayışı ile kapılarımızı daima herkese açık tuttutk.Tutmayada devame deceğiz. Hoş geldin bebek, eren aşı,yaşlı ve hasta ziyaretleri,evlenen çiftlerimize ilk hediyelerini vermek gibi sosyal projelerimiz ile halkımıza  doğumundan ölümüne yaşamının her anında belediyelerinin yanlarında olduğunu hissettirmeye çalışıyoruz.” Dedi.

Belediye olarak 2015 yılı ve 2016 yılınını ilk 6 ayında 1.5 milyon tl hibe aldıklarını belirten başkan Koca;” Bunu halkımızda biliyor,Ankarada biliyor,Milletvekillerimizde biliyor. Onların desteklerini ile Emetimiz için çaışıyoruz. Tek bir Emet var. Birlik ve beraberlik içinde sizlerinde desteği devam ettiği müddetçe sizlerin hizmetkarı olmaya devam edeceğiz

2.5 yıl önce seçimlerde vaat ettiğimiz 30 maddenin yüzde 70’ini menini mutluluğunu yaşıyoruz. Hedeflerimizi büyütüyoruz” dedi.

İftara katılan ve mazareti nedeniyle katılamayan herkese teşekkür eden başkan Koca;”Burada mühim olan birkaç kap yemek değildir.Burada önemli olan bu manevi coşkuyu halkımızla beraber hep birlikte yaşamaktır.Kütahya basınımızda bugün bu etknliğimize geniş bir katılım göstererek bizleri onure etmişlerdir. Bizler basınımızı her zaman önemsiyoruz.Çünkü basınımız yaptığımız hizmetleri sizlere aktarmada bizlerin aynasıdır.”dedi.

 

Program çocuklar için Karagöz-Hacivat gösterisi ile devam ederken, terahvi namazı ise Mısırlı hafız Dr. Muhammed Recep  imamlığında kılınarak gece sona erdi.

Belediye Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom