Pazar
Sisli
0°C | -4°C
Pazartesi
Hafif Kar Yağışlı
1°C | -5°C
Salı
Çok Bulutlu
1°C | -4°C
EMİB - Çağrı Merkezi

40 YILLIK SU SORUNU TARİH OLUYOR

İlçemiz Esentepe mahallesi Hurşitler çiftliğinde yıllardır çözülemeyen su problemi Emet belediyesinin girişimleri ile son buluyor

40 YILLIK SU SORUNU TARİH OLUYOR Haberler

İlçemiz Esentepe mahallesi Hurşitler çiftliğinde yıllardır çözülemeyen su problemi Emet belediyemizin girişimleri ile son buluyor.
Yerleşim yerine Köprücek mevkiinden gelen su kota yüksekliği nedeniyle yukarı kısımlara çıkmıyor ve yukarı mahalle olarak adlandırılan bölümde evlere su verilemiyordu. Emet belediyesi su işleri ekiplerimizce su tankı konulan çiftlikte hidroforla su basımı yapılarak tüm yerleşim yerine su verilmesi sağlanıyor.
Hurşitler çiftliğinde su deposu inşa eden ekipler, yerleştirilecek 2 tonluk tank konulurken hidroforla su çekimi yapılacak.
Çalışmları yerinde inceleyen belediye başkanımız Mustafa Koca Hurşitler çiftliğindeki vatandaşların su mağduriyetini gidermek için uğraştıklarını ifade ederek;” Emet’imizin en ücra köleşerindeki vatandaşlarımızada belediye oarak görevlerimizi yerine getiriyoruz. Çiftliğimizin yıllardır çözülemeyen sorununu bugün itibari ile çözüyoruz. Kotası yüksek olan mevkimizde yeterli su gelmiyordu. Ekiplerimzce su deposu,tank montesi ve hidrofor ile gerekli çalışmalar tamamlandı.Yöre halkımızın tamamının elerinde bundan sonra su sıkıntısı yaşanmayacak”dedi.
Hurşitler çiftliği sakinleri su çalışmaları için belediye başkanımız Mustafa Koca’ya teşekkür ettiler.

Belediye Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom