Cuma
Çok Bulutlu
1°C | -5°C
Cumartesi
Parçalı Bulutlu
7°C | -9°C
Pazar
Az Bulutlu
6°C | -5°C
EMİB - Çağrı Merkezi

HİSARCIK İLÇESİNDEDE ENGELLİLERİMİZİN GÜNÜYDÜ

Belediye başkanımız Mustafa Koca'nında katıldığı programla komşu ilçemiz Hisarcıktada gündem Engellilerdi.

HİSARCIK İLÇESİNDEDE ENGELLİLERİMİZİN GÜNÜYDÜ Haberler

Hisarcık Belediyesi’nce 10 - 16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla düzenlenen etkinlik kapsamında, engelliler ve aileleri gönüllerince eğlendi.Programa belediye başkanımız Mustafa Koca da davetli olarak katıldı.
Cumhuriyet Meydanındaki Belediye Hizmet Binası önünde ilçe genelindeki engelliler ve aileleri için düzenlenen program engelli bireyler tarafından İstiklal Marşı ve şiirlerin okunmasıyla başladı.
Hisarcık Belediye Başkanımız Fatih Çalışkan, açış konuşmasında engelliler için yapılan tüm çalışmaların aslında her vatandaş için sağlanan bir hizmet olduğunu ifade etti.
Çalışkan,”Engelli vatandaşlarımız ve ailelerinin ne gibi sorunlarla karşılaştığının farkındayız ve her alanda onların hayatını kolaylaştıran düzenlemeler yapmaya çalışıyoruz. Toplum olarak engelli kardeşlerimize saygı göstermeli, onları da toplumun bir ferdi olarak kabul etmeli ve kesinlikle dışlamamalıyız. Belediye olarak engelli bireylerimizle halkımızı kaynaştırarak farkındalık oluşturmak amacıyla böyle bir program düzenledik. Etkinliğimize katkıda bulunan Bursa Nilüfer Belediyesi Kadın Korosuna ve Hisarcık Yavuz Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi sahibi Hakkı Yavuz’a çok teşekkür ediyorum. Allah tüm engelli kardeşlerimizin ve ailelerinin yar ve yardımcısı olsun.”dedi.
Etkinlikte sahne alan Bursa Nilüfer Belediyesi Kadın Korosu, Şef Dr. Aysel Gürel yönetiminde 30 kişilik ekip  verdiği konserde en güzel türküleri seslendirdi. Koronun seslendirdiği hareketli türkülerle birlikte gönüllerince eğlenen  engelli bireyler protokol üyelerininde eşlik etmesiyle daha da mutlu oldular. . Asker kıyafetiyle sahneye çıkan engellilerin seyircilere asker selamı vermesi büyük alkış aldı. Cumhuriyet İlkokulu folklor ekibinin gösterileri beğeni ile izlendi. Etkinlikte ayrıca palyaçolar seyircilere şeker dağıttı.
Programın sonunda, Kaymakam Davut Bayraktar, Garnizon Komutanı Oğuz Uçak, Hisarcık Belediye Başkanımız Fatih Çalışkan, Emet Belediye Başkanımız Mustafa Koca, İlçe Emniyet Amiri İsmail Çoban,Türkiye Sakatlar Derneği Emet Şube Başkanı Mustafa Mutlu  ve protokol üyeleri tarafından engellilere çeşitli hediyeler verildi.

Belediye Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom