Pazar
Sisli
0°C | -4°C
Pazartesi
Hafif Kar Yağışlı
1°C | -5°C
Salı
Çok Bulutlu
1°C | -4°C
EMİB - Çağrı Merkezi

BUGÜN ÖZEL ÇOCUKLARIMIZIN BAYRAMIYDI

Emet belediyemizce Yavuz Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi işbirliği ile gerçekleştirilen organizasyonda özel çocuklarımız gönüllerince eğlendiler.

BUGÜN  ÖZEL ÇOCUKLARIMIZIN BAYRAMIYDI Haberler

           Emet belediyemizin Yavuz Özel Eğitim ve Rehabiliasyon merkezi işbirliği ile organize ettiği programımız Şelale sosyal tesislerimiz ve Engelsiz yaşam parkımızda İlçe Kaymakamımız Mahmuthan Arslan ve Belediye başkanımız Mustafa Koca'nın katılımları ile gerçekleştirildi.

            Geçtiğimiz hafta sonu Anneler günü ve  10-16 Mayıs Engelliler haftası nedeniyle belediyemizce hazırlanan bir dizi etkinlikler devam ediyor. Yavuz Özel eğitim ve rehabilitasyon okulu vasıtası ile eğitim gören merkez ilçemiz  ve köylerimizde ikamet eden özel çocuklarımız ve ailelerine evlerinde ziyaretler sürdürülürken Perşembe günü ise tüm özel çocuklarımız için bir dizi etkinlik gerçekleştirildi.

            Perşembe günü Emet ve Hisarcık ilçelerimiz ile köylerimizde ikamet eden özel çocuklarımız ve aileleri servis araçları ile evlerinden alınarak belediyemiz Hisarlık sosyal tesislerinde bir araya getirildi.Burada özel çocuklarımız ve ailelerine yemek ikram edildi.

            Daha sonra belediyemizce yapılan Engeliz yaşam parkındaki programa geçildi. Buradaki programa ilçe Kaymakamımız Mahmuthan Arslan,Belediye başkanımız Mustafa Koca,EMYO müdürümüz Hasan Bircan,İlçe milli eğitim müdürümüz Mustafa Cöre,Malmüdürümüz Cemalettin Aydın,Belediye meclis üyemiz Hasan Altındal,Türkiye sakatlar derneği Emet şube başkanımız Mustafa Mutlu ve davetliler katıldı.

            Organizasyonda konuşan belediye başkanımız Mustafa Koca engellerin vücutta değil beyinde başladığını ifade ederek;”Bunu idraktan yoksun insanlar engellidir. Engelli vatandaşlarımız bizlere yüce Allahın birer emanetidir.Hükümetimizin çıkardığı kanunlar ile ülkemizde engelli haklarımız sürekli gelişme ve ilerleme göstermiştir. Engelli aileleri adına başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.Bugün bu etkinlik için burada olduğumuz kadar yılın belirli günleri değil her zaman özel çocuklarımız ve ailelerinin yanındayız.Her türlü ihtiyaçları için gerek Kaymakamlığımız gerekse belediyemizin ailelerimizin yanındayız. Herhangi bir ihtiyacı olmasa bile her zaman belediyemizin kapıları sizlere açıktır.”ded.

            Törende konuşan ve organizasyonun gerçekleşmesinde büyük katkıları olan Yavuz Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi sahibi Hakkı Yavuz’da  Emet belediyesi ile birlikte gerçekleştirilen organizasyonlarla yalnız olmadıklarını gördüklerini  belirterek;”Bugün duygu yoğunluğu yaşadığımız bir gün.İnanın duygularımı ifade etmekte zorlanıyorum.Bizler eğitim sektöründe özel çocuklarımız için mücadele ederken bugün bu etkinlikle yalnız olmadığımızı gördük. Bu organizasyonun gerçekleşmesindeki katkılarından dolayı başta belediye başkanımız Mustafa Koca,başkan yardımcımız Şükriye Özdilekler olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.dedi.

            Programa katılan 45 özel çocuğumuza Kaymakamımız Mahmuthan Arslan,belediye başkanımız Mustafa Koca ve protokol üyeleri tarafından çeşitli hediyeler verildi.

            Bayram alanı gibi süslenen engelsiz yaşam parkımızda Dj.Sabri canlı müzik performansı,palyaço gösterileri ile çocuklarımız unutulmayacak bir gün yaşadılar.

Belediye Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom