Pazartesi
Hafif Kar Yağışlı
0°C | -4°C
Salı
Çok Bulutlu
-1°C | -3°C
Çarşamba
Parçalı Bulutlu
2°C | -6°C
EMİB - Çağrı Merkezi

Emet Belediyesi Kampanyası ile Gençler İkametgahlarını İlçeye aldırıyor

Emet belediyesi kampanyası ile ilçemizde okuyan öğrencilerimizin ikametgahlarını ilçemize aldırmaya başladılar.

Emet Belediyesi Kampanyası ile Gençler İkametgahlarını İlçeye aldırıyor Haberler

Emet Belediyesince nüfus kaçağı ile mücadele konusunda çeşitli tedbirler alma, ve çalışmalar sürerken, ilçemizde okuyan öğrencilerimizin ikametgahlarını almaları adına düzenlene kampanyaya katılımlar başladı.
“İkametim Emet’te davetiyem elimde” sloganı ile belediyece öğrencilere yönelik düzenlenecek organizasyonlara katılım hakkı elde edecek olan öğrenciler kayıtlarını bugün itibarı ile aldırmaya başladılar.
Cuma günü Emet termal resortta belediye başkan yardımcıları Murat Uyanık ve İbrahim Hügül ile bir araya gelen Emyo öğrenci temsilcileri, konu ile ilgili bilgilendirilirken; bugün 10 kişilik bir grup öğrencimiz Emet nüfus müdürlüğüne gelerek ikametgahlarını ilçemize aldırdılar.
İlçenin gerçek nüfus rakamlarına ulaşması için ikametgahını ilçeye aldırmanın hem ekonomik hemde belirli hizmetlerin gelmesinde kriter olan nüfus sayısını etkilediğini belirten Emet belediye başkanımız Hüseyin Doğan;” Nüfusumuz ne kadar yüksek olursa elimiz o kadar güçlenir. Ayrıca belediye hizmetlerinde kişi başı ödenek tahsisleri yapılıyor. Buda ikametgahını ilçeye taşımayanların diğer ilçe halklarının haklarını da gasp etmiş olmalarına neden oluyor. Çünkü devletimiz, daha iyi hizmet verebilmemiz adına, ilçede yaşayan kişi başına göre belediyemize ödenek ve destek veriyor. Bizler belediye olarak çeşitli çalışmalar ile ilçemizde kaçak nüfus ile mücadelede kararlıyız.Yıl içine yayacağımız her alanda çalışmalar ile etkin bir nüfus kampanyası gerçekleştireceğiz. Bu amaçla da yüksekokul öğrencilerimize yönelik bir kampanya başlattık. Seneye hizmete geçecek olan KYK yurdumuzda zaten ikametgah mecburi.Diğer yurt ve evlerde kalan öğrencilerimizinde ikametgahlarını ilçemize almaları adına kampanyalarımız devam edecek. Memleket sever tüm vatandaşlarımızı ikametgah konusunda duyarlı olmaya davet ediyorum “dedi.

Belediye Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom