Cumartesi
Hafif Kar Yağışlı
2°C | -1°C
Pazar
Çok Bulutlu
8°C | -2°C
Pazartesi
Hafif Yağmur
11°C | -1°C
EMİB - Çağrı Merkezi

EMET SAKATLAR DERNEĞİNDEN FARKINDALIK ETKİNLİĞİ

Türkiye Sakatlar Derneği Emet Temsilcili 3 Aralık Dünya Engelliler günü münasebetiyle bir farkındalık etkinliği düzenledi.

EMET SAKATLAR DERNEĞİNDEN FARKINDALIK ETKİNLİĞİ Haberler

Dernekçe düzenlenen etkinliğe Emet Kaymakamı Hasan Çiçek, Emet Belediye başkanımız Hüseyin Doğan, İlçe Halk Eğitim müdürü Süleymna Avcı,Halk eğitim müdür yardımcısı Mustafa Cin,özel çocuklarımız, aileleri ve öğretmenler katıldı.

                Dernek olarak bu yıl 3 Aralık Dünya Engelliler gününde ‘En büyük engel sevgisizliktir ‘ temasını işlemek istediklerini belirten Türkiye Sakatlar derneği başkanı Mustafa Mutlu şunları söyledi;

               “Engelli olmak bizlere Allahın bir lütfudur. Engelleri ortadan kaldırmanın tek yolu insanları oldukları gibi kabul etmekten geçer.İnsanları Engelli engelsiz, sağlıklı saülıksız, güzel çirkin diye ayırmaya devam ettiğimiz müddetçe dünyada ne savaşalr nede problemler biter. Ne zamanki insanları İnsanca sevmeye başladık,engeller ortadan kalkar. Bizlerde ilçe halk eğitim  müdürlüğümüzle  tüm insanlığa mesja vermek için bu etkinliği gerçekleştirdik. Duvarımıza çizilen resim altına açılan  alana özel çocuklarımız ve bizler ellerimizle  damga vuracağız. Bir elde sen uzat diyerek duvarımıza izlerimizi bırakacağız. Bu etkinliğe verdikleir destekten dolayı İleç halk Eğitim müdürümüz sayın Süleyman Avcıya,kursiyer öğretmenimiz  Zehra Derya Karakadıoğlu’na Her zaman bizlerin yanında olan ilçe kaymakamımız  Hasan Çiçek ve belediye başkanımız Hüseyin Doğan’a teşekkür ediyorum.”dedi.

               Daha sonra özel  çocuklarımızın boyanan elleriyle duvarda kendilerine ayrılan alana   el izlerini bıraktılar. Etkinlikte  İlçe Kaymakamı Hasan Çiçek ve belediye başkanımız Hüseyin Doğan’da duvara el izlerini bıraktılar.

               Etkinlik toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Belediye Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom