Perşembe
Yağışlı
10°C | 0°C
Cuma
Karla Karışık Yağmur
4°C | 1°C
Cumartesi
Hafif Kar Yağışlı
4°C | -2°C
EMİB - Çağrı Merkezi

11 MİLYON FİDANIN 3000'İ EMET İLÇESİNDE TOPRAKLA BULUŞTU

Geleceğe Nefes etkinliği kapsamında ülke geneli 11 milyon ağaç dikilirken, Emet ilçesinde 3000 fidan toprakla buluştu.

11 MİLYON FİDANIN 3000'İ EMET İLÇESİNDE TOPRAKLA BULUŞTU Haberler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde gerçekleştirilen "Geleceğe Nefes" kampanyasında, Türkiye genelinde 2023 noktada 3 saat içinde tam 11 milyon fidan dikilirken Kütahya’nın Emet ilçesindede 3000 fidan toprakla buluştu.

Emet Orman İşletme Müdürlüğü organizesinde İlçemiz Cevizdere Şehitliği girişinde 8 bin m2’ lik alanda gerçekleşen fidan dikme etkinliğine, Kaymakam Hasan ÇİÇEK ve Eşi Songül ÇİÇEK Hanımefendi, Belediye Başkanımız Hüseyin DOĞAN, İlçe Jandarma Komutanı Mukadder DEMİR, İlçe Emniyet Müdür Vekili Gökhan YILDIRIM, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa CÖRE ve eşi Melike CÖRE, Emet Orman İşletme Müdürü Mustafa KARAGÖZ, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluş temsilcileri, görevliler, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

Emet Cevizdere mevkiinde 280 adet ceviz fidanının dikildiği etkinlikte, bir adet ceviz ve ladin fidanını Eşi Songül ÇİÇEK Hanımefendi ile birlikte diken Kaymakam Hasan ÇİÇEK, fidanların hayırlı, ömürlü olmasını dileyerek, can suyunu verdiler.

Daha sonra bir açıklama yapan Kaymakam Hasan ÇİÇEK, konuşmalarında ; “ Öncelikle hepinize katılım ve katkılarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğünün koordinasyonunda 11 Kasım 2019 Pazartesi günü saat 11 : 11’ de, 81 ilimizde 2023 noktada 3 saat içerisinde 11 milyon fidan toprakla buluşturularak “ Geleceğe Nefes “ projesi etkinliği düzenlenmektedir. Bu bağlamda ilçemizde de düzenlemiş olduğumuz etkinlikte 280 adet ceviz fidanını hep beraber, öğrencilerimizle birlikte dikmiş bulunuyoruz.

Önemli bir sorumluluğu, sosyal faaliyeti ve hayrı yerine getirmenin huzuru ve heyecanı içerisindeyiz. Burada bulunan herkesin dikili bir fidanı oldu. Vatanımıza, milletimize hayırlı olsun.

Çevreye ve doğaya duyarlı bir geleceğin inşası için çocuklara erken yaşlarda ağaç sevgisinin aşılanması gerekmektedir. Yeni yetişen nesilde ağaç sevgisi ne kadar iyi oluşursa, geleceğimiz de o kadar huzurlu ve aydınlık olur. Bir ülkenin en önemli yer üstü kaynaklarından olan ormanlar, doğal dengenin korunması ve yaşamın sürdürülebilmesinde hayati öneme sahiptir. Bu sebeple çok uzun bir süreç ve emek sonucunda oluşan ormanlarımızı korumalı ve geliştirmeliyiz. “ ifadelerini kullandı.

Emet ilçesinde Cevizdere mevkiinde 280 adet ceviz fidanı dikilirken, aynı gün içerisnde ilçede Üniversite kampüsü,3. Etap toki konutları, İlçe yeni sanayi sitesi ve ilçeye bağlı İğdeköyde Akasya,sedir, badem,ceviz ve iğde ağaçlarından oluşan 2650 fidan daha dikilerek toplamda 3000 fidanla kampanyaya destek verildi.

Belediye Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom