Çarşamba
Sisli
4°C | -4°C
Perşembe
Hafif Kar Yağışlı
2°C | -6°C
Cuma
Çok Bulutlu
0°C | -7°C
EMİB - Çağrı Merkezi

EMET BELEDİYESİ OLARAK YILIN ANNEMİZİ SEÇTİK

Emet ilçemize bağlı Küreci köyünde yaşayan ve 24 yaşında raşitizm hastası oğlu için olağanüstü mücadele veren Zeynep Akyol Emet belediyemizce yılın annesi seçildi

EMET BELEDİYESİ OLARAK YILIN ANNEMİZİ SEÇTİK Haberler

Belediye başkanımız Mustafa Koca yılın annesi seçtikleri Zeynep Akyol ve ailesini ilçeye 14 km uzaklıktaki Küreci köyünde ziyaret etti. Ziyarette belediye tarafından aileye çeşitli hediyeler verilirken Emet’te yılın annesi seçilen Zeynep Akyol’a belediye başkan yardımcımızŞükriye Özdilekler tarafından çiçek takdim edildi.

            4 çocuklu Akyol ailesi daha önce engelli doğan 2 çocuklarını kaybederken, halen biri engelli 2 çocukları ile yaşam mücadelesi veriyorlar. Siroz hastası olan baba Osman Akyol rahatsızlığı sebebiyle çalışamadığını ifade ederek;” 24 yaşında oğlumuz Sinan raşitizm hastası. Daha önce 6 defa mide kanaması da geçirdi. Yatağa bağlı olarak yaşamını sürdüroyor. Eşim ile beraber oğlumuzun hayatta kalması için elimizden geleni yapıyoruz. Daha önce 2 engelli çocuğumuzu kaybettik. Allahıma şükür  rahatsızlığı olmayan bir kızımız var. Oğlumuz Sinan ise yaşı büyüdükçe hastalığına bağlı kasları gelişmediğinden yatağa ve bakıma muhtaç olarak yaşamını sürdürüyor.  dedi.

            Eskiden sağlık harcamalarının tüm mal varlığının gitmesine sebep olduğunu belirten baba Akyol;” Kendimde defalarca rahatsızlık geçirdim. Önceden sağlık harcamalarına para dayanmıyordu. Bizzat ben parasızlıktan  bir hafta hastanede rehin kaldım. Allah devletimize zeval vermesin. Şimdi hastanelerden sonuna kadar yararlanabiliyoruz. Devletimiz oğlumuza 3 ayda 1.200 tl maaş bağladı. Evde bakım ücretide alıyor, geçinmeye ve oğlumuzun ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Başka hiçbir gelirimiz yok. Şimdi devletimiz bir imkan çıkarmış. Önceden  sigortamda var. Bağkurlu çalıştığım dönemleri de belgeleyip kuruma verdim. İnşallah benimde  emekli işlemlerim olursa bir gelir kapımız olacak,ve çocuklarımın ihtiyaçlarını daha fazla karşılayabileceğim “dedi.

            Ziyaret sonrası bir açıklama yapan Emet belediye başkanımız Mustafa Koca  fedakar Türk annelerinin hepsinin özel olduğunu ve her annenin yılın annesi seçilmeye layık olduğunu ifade ederek;” Bugün ziyaret ettiğimiz annemiz Zeynep hanım ise 2  engelli çocuğunu kaybederken hayatta olan evladı için fedakarca sahip çıkıyor. Evladını eli ayağı oluyor.Baba Osman Akyol ile evlatları için mücadele eden ailemiz fedakarlıkları takdire şayandır.Bizlerde Emet belediyesi olarak  ailemizi onurlandırmak v eyalnız olmadıklarını göstermek için bugün buradayız. Baba Osman Akyol’un da ifade ettiği gibi artık hükümetimiz sayesinde vatandaşlarımız sağlık imkanlarından sorunsuzca yararlanabiliyor.Üstelik devletimiz engelli aylığı ve evde bakım maaşları ile ailelerimizin yanında destekçisi oulyor. Bizlerde yerel yönetimler olarak imkanlarımız dahilinde  fedakar ailelerimize destke olmaya çalışıyoruz.Ben bir kez daha belediyemizce yılın annesi seçilen ve bu onuru sonuna kadar hak eden ailemizi tebrik ediyorum” dedi.

            Emet belediyemizce yılın annesi seçilen ve  ziyaret ten oldukça duygulanan Zeynep Akyol’da en büyük endişesinin oğlunu kaybetmek olduğu ifade ederek destek veren devlete ve Emet belediyemize teşekkürlerini sundu.

           

           

           

           

 

Belediye Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom