Perşembe
Hafif Kar Yağışlı
3°C | -4°C
Cuma
Çok Bulutlu
2°C | -3°C
Cumartesi
Parçalı Bulutlu
9°C | -5°C
EMİB - Çağrı Merkezi

EMETLİ SANATÇILARIMIZ EMETLİ SANATSEVERLERLE BULUŞTU

3 Eylül GaziEmet’in kurtuluşu bor,kültür ve termal turizm festivali etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Emetli sanatçılar resim ve el sanatları sergisi” düzenlenen törenle açıldı.

EMETLİ SANATÇILARIMIZ EMETLİ SANATSEVERLERLE BULUŞTU Haberler

3 Eylül GaziEmet’in kurtuluşu bor,kültür ve termal turizm festivali etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Emetli sanatçılar resim ve el sanatları sergisi” düzenlenen törenle açıldı.

Emet Kaymakamlığı ve Emet belediyesi organizasyonunda gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında açılan sergiye Emet Kaymakamı Hasan Çiçek, Emet belediye başkanımız Hüseyin Doğan,Kütahya Kültür sanat derrneği başkanı Byaram Yıldız, Kütahya Güzel sanatlar derneği başkanı Mustafa Kemal Altınsoy, sanatçılar, protokol, ve vatandaşlar katıldı.

Sergi açılışında konuşan Kütahya Kültür sanatçıları derneği başkanı Bayram Yıldız dernek bünyelerinde 42 tane Emetli sanatçı bulunduğunu beyanla 27 Nisanda Emet Cevizdere zaferi kutlama programlarında 42 sanatçı ile birlikte Emette daha geniş kapsamlı bir sergi açacaklarını ifade etti. Başkan Yıldız kendilerinin de Emetli olduklarını, Emetin hakettiği Gazilik ünvanının ve İstiklal madalyasını alması için sanatçılar olarak üzerlerine düşeni yapacaklarını, ve bu kapsamnda etkinlikler düzenleyeceklerini belirtti.

Kütahya Güzel sanatlar derneği başkanı Mustafa Kemal Altınsoy ise Emet doğumlu bir heykeltraş ve ressam olarka, eserlerinde Emet ve Cevizdere temalarına ağırlık verdiklerini belirterek, GaziEmet ve Milli mücadelede Emetin verdiği mücadelenin gelecke nesillere aktarılması adına eserlerde bu konuları sıkça işlemeye devam edeceklerini belirtti.

Emet belediye başkanımız Hüseyin Doğan, termal,bor madeni zengini, tarihte şanlı bir tarihe sahip GaziEmet’in sanatçı açısındanda zenginliğini düzenlenen bu sergiyle gördüklerini beyanla,katılan tüm sanatçılara TEŞEKKÜR ETTİ.Belediye Başkanımız Hüseyin Doğan,her yıl düzenlenecek çeşitli etkinliklerle festivale dönüştürülmesi planlanan zafer haftasında ilerleyen yıllarda da sanatçıalrımnza yönelik organizasyonlar gerçekleştireceklerini sözlerine ekledi.

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “ Hepiniz milletvekili olabilirsiniz, bakan olabilirsiniz, hatta Cumhurbaşkanı olabilirsiniz, fakat sanatkar olamazsınız” sözünü hatırlatarak sanata ve sanatçıya verdiği önemi dikkat çeken Emet Kaymakamı Hasan Çiçek;” Bizlerde GaziEmetimizde sanatın ve sanatçıların yetişmesi adına Kaymakamlık olarak bir dizi çalışmalar yapıyoruz. Kurduğumuz resim ve müzik atölyeleri ile gençlerimizin kendilerini sanatla ifade edebilmelerine, Gazi Emetimizi müzik notalarına ve resim tuvalleni aktarabilmelerine olanak tanımaya çalışıyoruz. GaziEmetimizde bu tür sanatçılarımız, görmek, sergilerini açmak bizleri onurlandırmaktadır. Kendilerine katılımları için teşekkürlerimizi sunuyoruz “dedi.

Daha sonra protokol sanatçılarl ile birlikte serginin açılışını gerçekleştirdi. Sergiyi gezen protokol üyelerine sanatçılarımız eserlerini tanıtırken, program sonunda katılımcı tüm sanatçılara teşekkür belgesi ve plaketler takdim edildi.

Bugün açılan sergi 4 Eylül tarihine kadar Emet Ecdad derneği yanında bulunan salonda sanat severlerin ziyaretlerine açık olacak. Emette açılan sergide ressam ve el sanatları sanatçıları;”Ahmet Altıntaş,Ali Şen,Bayram Yıldız, Enver Erkök,Hidayet Şen, İsmail Menekşe, Mehmet Esen,Mehmet Tabanlıoğlu, Mehmet Yakar, Mustafa Kemal Altınsoy, Fuat Öziğdeci, Metin Kaplan,Ünal Öztaş,Zehra Derya Karakadıoğlu’nun eserleri bulunuyor.

Belediye Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom