Cuma
Çok Bulutlu
1°C | -5°C
Cumartesi
Parçalı Bulutlu
7°C | -9°C
Pazar
Az Bulutlu
6°C | -5°C
EMİB - Çağrı Merkezi

GURBETÇİ HEMŞEHRİLERİMİZ KÜLTÜR ELÇİLERİMİZ OLUYOR

Almanyada yaşayan gurbetçi hemeşhrilerimiz kültür elçilerimiz oluyor

GURBETÇİ HEMŞEHRİLERİMİZ  KÜLTÜR  ELÇİLERİMİZ OLUYOR Haberler

Almanya da yaşayan  Özer ailesi yıllık izin için geldikleri  Emet ilçemizde belediye başkanımız  Hüseyin Doğan’ı makamında ziyaret ettiler.

Özer  Ailesinden Fatma Demirel ve Gülizar Karataş  yaşadıkları şehirler olan Almanya Dortmund Bergkamen ve Bremen  Oldenburg  belediyelerine Emet belediyemizin kardeş belediye   tekliflerini içeren tanıtım ve talep mektuplarını götürecekler.

Almahnyada Türklerin ve hemşehrilerimizin yoğun olarak yaşadıkları bölgelerdeki belediyelerle kültür ve fikir işbirliğini geliştirme, karşılıklı  temel ve toplumsal hizmetlerin sunumunda  fikir alışverişinde buunup,ortak organizasyonlar düzenlenmesi hedeflenen çalışma kapsamında belediye tarafından yazılan teklif ve tanıtım mektupları Bergkamen ve Oldenburg belediyelerine ulaştırılacak.

Belediye başkanımız  Hüseyin Doğan Bursa büyükşehir belediyesi ile kardeş  belediye sürecinin başlatıldığı ve, konunun mecliste görüşülerek karara  bağlandığını ifade ederken;” Yurt dışında da hemşehrilerimizin yoğun olarak yaşadıkalrı şehirlerdeki belediyelerlelede işbirliği  için bir çalışma başlattık. Bugün ziyaretimize gelen  Özer ailemiz belediyemizin tanıtım ve teklif mektuplarını bizzat ilgili belediye başkanlarına iletecekler. Belediyelerimizin görev ve yetki alanlarına giren  teme ve toplumsal  hizmetlerin sunulması  etkileşim, ve işbirliği, sosyal kültürel ve ekonomik kalkaınmadan yoksullukla mücadele,kadınlar,gençler v eyaşlılara yönelik hizmetlerimizde işbirliği,doğal afetlerdne korunma  gibi konulard ataraflıca ele alınabilecek,işbirliğine gidilebilinecektir. Bu konuda kültür elçimiz olan sayın Demirel ve sayın Karataş’a  şükranlarımızı sunuyoruz. İlçemizin kültür elçisi olarak taleplerimizi ilgili makamlara iletecekler.”dedi.

Belediye Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom