Cumartesi
Sisli
2°C | -3°C
Pazar
Sisli
1°C | -5°C
Pazartesi
Hafif Kar Yağışlı
1°C | -7°C
EMİB - Çağrı Merkezi

HACI ADAYLARIMIZI DUALARLA UĞURLADIK

Emet ilçemizde, 2019 yılı Hac sezonunda Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonuyla hacca gidecek olan 35 kişilik Hac kafilesi dualarla uğurlandı.

HACI ADAYLARIMIZI DUALARLA UĞURLADIK Haberler

Emet ilçesinde, 2019 yılı Hac sezonunda Diyanet İşleri Başkanlığıorganizasyonuyla hacca gidecek olan 35 kişilik Hac kafilesi dualarla uğurlandı.Hacı adaylarını uğurlamaya Emet belediye başkanımız  Hüseyin Doğan da katıldı.
Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonuyla hacca gidecek 35 hacı adayı için ilçe otogarında uğurlama töreni düzenlendi. Törende okunan Kur'an-ı Kerim, ilahi ve duanın ardından İmam Hatipler tarafından hac ibadetinin önemli bir ibadet olduğuna işaret edilerek, "Hac vazifelerini yerine getirmek için kutsal topraklara giden hacı adaylarımıza hayırlı yolculuklar diliyoruz. Hacı adaylarımız bizlerden de kutsal topraklara selam götürmelerini arzu ediyoruz. Allah herkese hacca gitmeyi nasip etsin" dediler.
Belediye başkanımız Hüseyin Doğan ;"Kutsal hac görevini yerine getirmek içinyola çıkan tüm müslüman kardeşlerime  hayırlı ve bereketli yolculuklar diliyorum. Cenabı Allah yolculuklarını ve ibadetlerini kabul etsin. Gittiğiniz kutsal mekanlarda bizlere de dua edin, Peygamber Efendimize selamlarımızı götürün. Kazançlı bir yolculuğa çıkıyorsunuz. İnşallah hac farzını yerine getirerek, sağlıklı ve mutlu bir şekilde yurdumuza dönersiniz"dedi.
Kutsal topraklara gidecek olan hacı adayları din görevlileri, yakınları ve vatandaşlar tarafından dualarla ve gözyaşlarıyla uğurlandı.

Belediye Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom