Çarşamba
Az Bulutlu
29°C | 9°C
Perşembe
Az Bulutlu
28°C | 14°C
Cuma
Parçalı Bulutlu
24°C | 12°C
EMİB - Çağrı Merkezi

BELEDİYE BAŞKANIMIZ HÜSEYİN DOĞAN’DAN İŞ KUR VE SGK’YA ZİYARET

Belediye başkanımız Hüseyin Doğan personel istihdamı, Toplum yararına hizmet programlarından Emet belediyesi olarak daha etkin faydalanma adına Kütahya’da bir dizi ziyaretlerde bulundu.

BELEDİYE BAŞKANIMIZ HÜSEYİN DOĞAN’DAN İŞ KUR VE SGK’YA ZİYARET Haberler

Belediye başkanımız Hüseyin Doğan personel istihdamı, Toplum yararına hizmet programlarından Emet belediyesi olarak daha etkin faydalanma adına Kütahya’da bir dizi ziyaretlerde bulundu.
Belediye başkanımız Hüseyin Doğan çalışmalar kapsamında Kütahya SGK il müdürü İsmail Sayar ve Kütahya İşkur il müdürü Kamil Uçar’ı makamlarında ziyaret etti. Belediyenin personel durumu, planlanan projeler,TYP programlarının belediyeye katkıları, talepleri vb. konular hakkında müdürler ile fikir alışverişinde bulunan Belediye başkanımız Hüseyin Doğan, il müdürlerine birer çini tabakta takdim etti.
Emet belediyesinin toplam bütçe içerisinde personel giderlerinin yüzde 48 olduğunu, yeni bir işçi alımı içinse bu oranın kanunen yüzde 40’ın altına düşmesi gerketiğini ifade eden Belediye başkanı Hüseyin Doğan;” Emet belediyesinin personel giderleri mevcut bütçe içerisinde yüksek rakamlara tekamül etmektedir. Ayrıca yeni bir taşeron işçi alımı içinse kanunun öngördüğü yüzde 40’ın Altlarına düşmesi gerekmektedir. Kanunen Emet belediyesi memur almak içinse bu rakamın yüzde 30’un altına düşmesi gerekiyor.Bizlerde Emet belediyesi olarak gerek belediyemizin asli vazifeleri,gerekse hayata geçirmeyi düşündüğümüz projeler için mevcut personelimiz yanında Toplum yararına hizmet programlarımızda daha fazla sayıda istihdam sağlamak adına bir dizi çalışma yürütüyoruz. Bu konuda il müdürlerimizle oldukça faydalı geçen ziyaretler gerçekleştirdik. Kendilerine ilgi ve alakaları için teşekkür ediyorum.”dedi.

Belediye Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom