Cumartesi
Sisli
2°C | -3°C
Pazar
Sisli
1°C | -5°C
Pazartesi
Hafif Kar Yağışlı
1°C | -7°C
EMİB - Çağrı Merkezi

ARICI EĞİTİMİ ALAN GİRİŞİMCİLERİMİZE KOVAN DESTEĞİ BELEDİYEMİZDEN

Emet Halk Eğitim müdürlüğünce açılan Arıcılık kursunu başarı ile tamamlayarak belge almaya hak kazanan 19 kişiye kurumca sertifikaları dağıtılırken Emet belediyemizden de birer kovan hediye edildi.

ARICI EĞİTİMİ ALAN GİRİŞİMCİLERİMİZE KOVAN DESTEĞİ BELEDİYEMİZDEN Haberler

ARICI EĞİTİMİ ALAN GİRİŞİMCİLERİMİZE KOVAN DESTEĞİ BELEDİYEMİZDEN

Emet Halk Eğitim müdürlüğünce açılan Arıcılık kursunu başarı ile tamamlayarak belge almaya hak kazanan 19 kişiye kurumca sertifikaları dağıtılırken Emet belediyemizden de birer kovan hediye edildi.
Sertifika ve kovan dağıtım törenine Emet Kaymakamımız Mahmuthan Arslan,Emet belediye başkanımız Mustafa Koca,Emet tarım ve hayvancılık müdürümüz Osman Işık,Emet ilçe Milli eğitim müdür vekilimiz Mehmet Bayraktar,Halk eğitim müdürümüz Süleyman Avcı ve kursiyerler katıldı.
Törenlerde konuşan Emet halk eğitim müdürü Süleyman Avcı arıcılık kursunu başarı ile bitiren kursiyerlere ve kursiyerlere teşvik amaçlı birer kovan hediye eden belediye başkanı Mustafa Koca’ya teşekkür ederken taleplerin devamı halinde kursların devame ttirilecEğini belirtti.
Halk eğitim müdürlüğünün son 4 ayda açılan 80 kursta 1155’i bayan 908’i erkek olmak üzere toplam 2063 kursiyere eğitim verdiğini belirten müdür Avcı;” Yeni kursalar açmayada devame diyor.Müdürlük olarak ata sporlarımız olan Okçuluk ve Güreş kursalarına büyük önem veriyoruz.Bu kurslarımıza ilgi bir hayli fazla. Tabibu kursların maliyetlerinide artırıyor.Okçuluk kursunda sayın kaymakamımızın,güreş kurslarındada sayın belediye başkanımızın desteklerini bekliyoruz “dedi.
Emet için çalışan üreten her girişimcinin yanında olduklarını belirten Emet belediye başkanımız Mustafa Koca ata sporları konusundada üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını belirttiği konuşmasında şunları söyledi;”Belediye olarak Ege illeri tanıtım fuarlarına katılıyor hem ilçemizi tanıtıyor,hemde üretcilerimizin ürünlerini teşhir ve tanıtma imakanlarına destek veriyoruz. Önümüzdeki dönemlerdede tanıtım fuarları nerede olursa olsun katılmak isteyen siz üreticilerimizin yanında olup destek vereceğiz. Belediyespor kurarak basketbol,voleybol,futbol,bayanlar için jimnastik sporlarını faaliyete geçirerek spora katkı sağlıyoruz. Halk eğitim müdürlüğümüzün açacağı ata sporumuz güreş kursalarınada her türlü desteği vermeye hazırız “dedi.
Arı sezonunda kovanlar için arı desteği vereceklerini belirten Belediye başkanımız Mustafa Koca kursiyerlerden ilk ürettikleri balı aileleri ile birlikte tüketmeleri temennilerini de ileterek konuşmasını tamamladı.
Emet’te Arıcılık sektörünün önde gelen isimlerinden olan ve Kütahya arıcılıar birliği yönetim kurulu üyesi ÖMER Gündüz Toprak’ın arıcılara desteklerinden dolayı belediye başkanımız Mustafa Koca’ya plaket takdim ettiği programda kaymakamlıktan da destek isteyerek Emet’te her yıl bal bayramı tertiplemek istediklerini belirtti. Toprak Arıcılığı meslek edinerek üretimini yapan girişimcilerin taşeron işlerde kazandıkları paralardan çok daha fazla kazanç elde edebileceklerini bununda üreticiler kadar ilçe ekonomisinede katkı sağlayacağını ifade etti. 
Kaymakam Arslan’da her alanda üreticlerin yanında olduklarını veArı üreticilerine gerekli desteğin verileceğini belirtti.Arslan ayrıca halk eğitimin açacağı Okçuluk kurslarınada destek sözü verdi.
Başarılı kursiyerlere sertifikaları dağıtılırken kovanlarda çekilen kur’a ile sahiplerine teslim edildi.

Belediye Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom