Pazar
Parçalı Bulutlu
8°C | -5°C
Pazartesi
Hafif Yağmur
6°C | 0°C
Salı
Yağışlı
5°C | 1°C
EMİB - Çağrı Merkezi

KYK YURDU YENİ EĞİTİM YILINA YETİŞTİRİLMEYE ÇALIŞILIYOR

Emet'te yapımı devam eden 25 milyon maliyetli 400 kişilik KYK yurdu çalışmalarında son aşamaya gelindi.

KYK YURDU YENİ EĞİTİM YILINA YETİŞTİRİLMEYE ÇALIŞILIYOR Haberler

Haskoç ve Menteş inşaat ortaklığınca yapımı devam eden 200’ü erkek 200’ü kız olmak üzere toplam 400 kişilik Kredi yurtlar kurumu yurdu inşaat çalışmaları devam ediyor.
Kredi yurtlar kurumu Kütahya il müdürü Feyzullah Gayret, ve il müdürlüğü teknik ekipleri,Belediye başkanımız Hüseyin Doğan, Emet Gençlik ve spor müdür v. Umut Işık, Ak parti ilçe başkanı Süleyman Ciner ile birlikte inşası devam eden yurtta incelemelerde bulundu.
Proje maliyeti 25 milyon tl olan ve iş tamamlama süresi 2019 Nisan ayında dolan inşaat için firmaya ek süre verilirken,en geç 2020 Ocak ayında yurdun teslimi gerekiyor. Ancak firma yetkilileri inşaatta çalışmaların yüzde 90 oranında tamamlandığını, Kurban bayramı sonrası ise işin tesliminin planlandığı ifade ettiler.
Bodrum katı ile birlikte 7 kattan oluşan ve her katında 20’şer odanın bulunduğu bina, kız ve erkek yurdu olmak üzere 400 öğrenciye hizmet verecek. İçinde yemekhane, ve konferans salonu da bulunan binanın her odasında 4 er kişilik wc, banyo ve çalışma odası bulunuyor.
Yüksek okul eğitiminde daha fazla bölümler açma ve kontenjan artırımlarına giderek büyütmek adına Kyk yurdu çalışmalarına önem verdiklerini belirten AK parti İlçe başkanı Süleyman Ciner; ” KYK yurdumuzda artık sona geliyoruz. Emet ilçemizde KYK yurdunun hizmete geçmesi yeni bölümler açılması,kontenjanların artması, okul kazansa bile kayıt yaptırmayan öğrenci velilerinin kayıt yapmalarına olumlu etki etmesi gibi birçok konuda yüksek eğitimimize katkı sağlayacaktır.Hükümetimizce ilçemize kazandırmış olduğumuz yurdumuz Emetimize değer katacaktır.”dedi.
KYK yurdu çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirten belediye başkanımız Hüseyin Doğan ise;” Hükümetimizce çok önemli bir hizmet ilçemize kazandırılmaktadır. Halkımızın beklentileri arasında olan daha fazla öğrencinin eğitim görmesi arzusuna yurdumuz pozitif katkı sağlayacaktır. KYK yurtlarının öğrencilere başta burs olmak üzere sağladığı artılar kadar, çocuklarının devlet yurtlarında kalarak eğitim görmelerini isteyen aileler içinde tercih yapmada etkili oluyor. Yurtlarda kalmada ikametgah şartı odluğundan ilçe nüfusunun artmasına da direk katkı sağlıyor. 25 milyon tl’ye mal olan yurdumuzla ilgili tüm çalışmalarda belediye olarak gerekli desteği sağlamaya devam edeceğiz.Temennimiz yurdumuzun bu eğitim yılına yetişmesi “dedi. 
Belediye Başkanımız Hüseyin Doğan, Kütahya Kredi yurtlar il müdürü Feyzullah Gayret’e ilçeye katkı ve çalışmalarından dolayı çini tabak takdim etti.

Belediye Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom