Pazar
Parçalı Bulutlu
8°C | -5°C
Pazartesi
Hafif Yağmur
6°C | 0°C
Salı
Yağışlı
5°C | 1°C
EMİB - Çağrı Merkezi

EMET BELEDİYEMİZDEN PEYZAJ ÇALIŞMALARI

Emet belediyemiz şehrin muhtelif yerlerinde yaptığı çalışmalar ile bu sene yazı daha yeşil karşılamaya hazırlanıyor Peyzaj çalışmaları kapsamında ekiplerce bir taraftan mevsimlik çiçek dikimi gerçekleştirirken bir taraftan da ağaç dikmeyi sürdürülüyor.

EMET BELEDİYEMİZDEN PEYZAJ ÇALIŞMALARI Haberler

Bursa büyük şehir belediyesince Emet belediyemize gönderilen ıhlamur ağaçlarının termalkent mevkide bulunan belediye park ve spor yaşam alanlarına uzanan yol boyunca dikimleri gerçekleştirildi. Yine büyük şehirce gönderilen çınar ağaçları oyun parklarına dikilerek, çocuklarımızın gelecek yıllarda çınar gölgesinde oyun oynamalarının gerçekleşmesi hedefleniyor. Refüjlerde ise büyük şehir belediyesinden temin edilen kurtbağrı bitkileri dikimleri gerçekleştiriliyor.

Hedeflerinin her daim yeşil ve temiz bir şehir oluşturmak ve korumak olduğunu belirten Emet belediye başkanımız Hüseyin Doğan ;” Bursa büyük şehir belediyesinden gelen peyzaj mimarlarımız'la şehrimizde dolaşarak hangi alanlarda ne tür çalışmalar yapılabilineceğini değerlendirmiştik. Ayırca önümüzdeki haftada bilindiği üzere peyzaj imar ve şehircilik mimarlarımız gelerek şehrimizi keşfe ve geleceğe hazırlama çalışmalarımı sürecek. Bu kapsamında büyük şehir belediyemizden temin edilen ıhlamur ve çınar ağaçlarımızın dikimlerini yapıyoruz. Amacımız şehrimizdeki oyun parklarımızda da çınar ağaçları dikerek, çınar ağaçları gölgesinde çocuklarımızın oynamasını,halkımızın yeşilin huzuru ve gölgesinde paralarımızdan yararlanması temin etmek. Refüjlerde ise süs bitkisi ve çalı türü çalışmalar yürütülüyor. Parklarda, ana arterler ve caddeler boyunca yan bantlara, yeşil alanlara, yamaçlara, kavşak ve göbeklere, refüjlere, çeşitli cins ve türlerdeki muhtelif türlerde ağaç ve çalı gurubu diken ekiplerimizle daha yeşil bir Emet için çalışmaya devam edeceğiz. “dedi.

Belediye Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom