Cumartesi
Sisli
8°C | -8°C
Pazar
Sisli
6°C | -5°C
Pazartesi
Hafif Yağmur
5°C | -1°C
EMİB - Çağrı Merkezi

İLLER BANKAMIZDAN BELEDİYEMİZE 250 BİN TL HİBE

İlçemizde Kültür varlıklarını koruma genel müdürlüğünün yaptığı çalışmalarının ardından düzenlenecek imar planı için İller bankasından 250 bin tl hibe destek alındığı bildirildi.

İLLER BANKAMIZDAN BELEDİYEMİZE 250 BİN TL HİBE

İlçemizde Kültür varlıklarını koruma genel müdürlüğünün yaptığı çalışmalarının ardından düzenlenecek imar planı için İller bankasından 250 bin tl hibe destek alındığı bildirildi.

            Belediye başkanımız Mustafa Koca yaklaşık 400 ila 500 bin tl arasında maliyeti olan yeni planlamanın 250 bin tl’lik kısmının iller bankasında karşılanacağını ifade ederek şunları söyledi;

            “  İlçemizde Kültür Varlıklarını koruma genel müdürlüğünce yapılan bir dizi çalışmaların ardından  Sit alanlarını içeren koruma amaçlı imar planı uygulamasına geçilecek. Ankara ziyaretlerimizde genel müdürlüğümüz nezdinde bu çalışma için hibe desteği aldık. Maliyetin yüzde 50’sini iller bankamız karşılayacak. Yapılacak imar planı ile sit alanı içerisinde kalan yerlerde yapılaşma,kat izni,çevre estetiği vb. uygulamalar kesinlik kazanacak. “dedi.

            Belediye olarak her birimce hibe destekli projelerden yararlanmak adına projeler üretildiğini ve Ankara nezdinde takiplerinin yapıldığını belirten belediye başkanımız Mustafa  Koca;” Geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiğimiz Ankara ziyaretlerinde ilçemiz adına çok olumlu sonuçlar aldık.  Bunlardna biride iller bankamızdan aldığımız destektir.Bunun yanında ilgili bakanlıklarca yaptığımız bazı projelerimiz içinde ciddi rakamlarda hibe destekleri alıyoruz.Bunlar hayata geçirildikçe kamuoyu ile paylaşacağız.”dedi.

Belediye başkanımız Mustafa  Koca ilçeye hizmet noktasında her tür hibe,destek ve gerçekleştirilebilinir projeler üzerine yoğunlaşıldığını ifade ederek; “Bu hafta ise belediyemiz ekiplerince  yeni projeler hazırlanarak İstanbuldaki Yerel yönetimler finans zirvesine katılacağız.  5 Mayıs’ta İstanbul’da düzenlenecek   zirvede yurtiçi ve yurtdışından önemli bankaların ve finans kuruluşlarının yöneticileri bir araya geliyor. Kamu projelerinin finansmanının sağlanması, bölgesel kalkınma, kamu – özel sektör işbirliği uygulamaları, yerel yönetimlere geri ödemeleri ve karşılıksız destekler gibi konuların tartışıldığı zirvede Emet belediyesi olarak projelerimizle gidiyoruz. “dedi.

           Sit alanlarının korunması ile ilgili imar planına hibe desteği için belediye başkanımız Mustafa Koca iller bankası genel müdürlüğüne teşekkür etti.

          Emet belediyemize yine iller bankasınca  2015 Ekim ayındada 570 milyon tl tutarında hibe boru desteği verilmişti.Son imar desteği hibesi ile Emet belediyesinin iller bankasından son 6 ayda  aldığı hibelerin tutarı 1 milyon tl’ye yaklaşmış olacak.

 

Belediye Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom