Çarşamba
Sisli
4°C | -4°C
Perşembe
Hafif Kar Yağışlı
2°C | -6°C
Cuma
Çok Bulutlu
0°C | -7°C
EMİB - Çağrı Merkezi

EMYO 25. YILINDA 24. MEZUNLARINI VERDİ

Dumlupınr Üniversitesi Emet meslek yüksek okulu bugün düzenlenen mezuniyet töreni ile kuruluşundan bu güne 25. Mezunlarını verdi.

EMYO  25. YILINDA 24. MEZUNLARINI VERDİ Haberler

Emyo bahçesinde gerçekleştirilen  mezuniyet törenlerine Emet belediye başkanımız Hüseyin Doğan, İlçe jandarma komutanı Mukadder Demir, İlçe emniyet müdürü Gökhan Yıldırım,Ak parti ilçe başkanı Süleyman Ciner, Mhp ilçe başkanı Mustafa Mecit,Chp ilçe başkanı Musa İnci, daire müdürleri, öğrenci velileri ve vatandaşlar katıldı.

 

EHBABLARIM GÖZEL EMETİMİZİ UNUTMAN GALİ!

               Törende konuşan Emyo müdürü Uğur Saylan 14 Şubat 1994 yılında kurulan okullarının 25. Eğitim yılında 24. Dönem mezunları verdiğini beyanla şunları söyledi;

               “Yıllar içinde iş yaşamında, dikey geçiş sınavlarında en başarılı mezunlar olmalarını sağladınız. Adımızı Kütahya’nın en başarılı meslek yüksekokulları arasına taşıdınız.Bugün Çocuk Gelişimi, Sağlık Kurumları İşletmeciliği ve Maliye bölümlerinin yer aldığı Yüksekokulumuzda gelecek sene Sosyal Hizmetler ve Kimya Teknolojisi bölümleri Yüksekokulumuza ve ilçemize kazandırıldı. Afet Yönetimibölümü içinde çalışmalar yürütülmektedir. Bu süreçte emeği geçen herkese teşekkür eder, Çabalarınız için hepinize şükranlarımı sunarım.       “dedi.

               Öğrencilere hitabında ise müdür Saylan;”Sahip olduğunuz bu diplomalar size önemli sorumluluklar yüklüyor. Sorumluluklarınızdan biri çevrenize, yakınlarınıza ve çalışma arkadaşlarınıza iyi ve çalışkan bir insan olmanın gereklerini davranışlarınızla göstermek ve örnek olmaktır. Onlara insan olmanın değerini bilmeyi ve korumayı Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Emet Meslek Yüksekokulu mezunu örnek bireyler olarak öğreteceksiniz

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği akla ve bilime dayalı çağdaş uygarlık yolunda EMYO kimliğinizi onur duyarak taşımanız ümidiyle. Hepinize, geleceğine umutla bakan bir yaşam diliyorum. Güzel ülkemizin çağdaş yarınlarını gerçekleştirecek olan gençlerimizi, EMYO mezunlarımızı sevgiyle uğurluyor, hayatınızda başarılar diliyorum. Ehbablarım Gözel Emetimizi Unutmayın Gali. “

               Törenlerde konuşan Emet belediye başkanımız Hüseyin Doğan her şeyin hayal etmekle başladığını belirterek;” Hayaller ideallere ve hedeflere dönüşür.Azim ve gayretle birleşirse başarı gelir. Bundan 15 yıl önce bende ilk önce meslek yüksek okulundan mezun oldum.Daha sonra  10 yıl öncede Yüzüncü yıl Üniversitesi veterinerlik fakültesini birincilikle bitirdim.  Meslek yüksek okulları yüksek öğrenimde ara lokomotif görevi görmektedir.Bizler Gazi Emetliler olarak eğitim hayatınızda sizlere verdiğimiz destekle gönüllerinize girebildiysek,sizden hayatınızın bundan bölümünde ilçemizin gönül elçileri olarak tanıtımını yapmacağınıza inanıyoruz. Bundan sonrada Gazi Emetimizde sizleri ve ailelerinizi ağırlamaktan daima onur duyacağız. Hepinize sağıklı,mutlu,başarılı ve uzun bir ömür diliyorum .Allaha emanet olun “dedi.

               Törenlere katılamayan Emet kaymakamı Hasan Çiçek gönderdiği kutlama mesajında  ülkemizin hedeflerini gerçeğe dönüştürmede özgüveni yüksek,zengin bir medeniyet birikimini temsil eden gençlere güvenlerinin tam olduğunu ifade ederek, Zorlu fakat bir o kadarda keyifli bir eğitim döneminin geride bırakarak iş hayatında yoluna devam edecek gençlere başarılar diledi.

               Daha sonra son 3 dönemd eğerlendirmesine göre okul birincisi olan Çocuk gelişimi bölümü öğrencisi Kader Demir mezunuiyet konuşmasını yaparak mezuniyet kütüğüne künyesini çaktı.

Emet meslek yükske okulu halk oyunları ekibinin gösteirlerinin ardından Okul birincisi Kader Demir, Okul ikincisi Tuana Elginoğlu ve okul 3. sü Beyza Nur Çan’a plaketleri verilirken her bölümde ilk 3’e giren öğrencilerede protokol ve okul öğretim görevlilerince hediyeleri verildi.

               Öğrencilerin hep birlikte kep atma heyecnaı yaşadığı törenler geleneksel Özbek pilavi ikramı ile sona erdi.

 

              

                

Belediye Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom