Cuma
Çok Bulutlu
2°C | -6°C
Cumartesi
Sisli
2°C | -3°C
Pazar
Sisli
1°C | -5°C
EMİB - Çağrı Merkezi

EMETTE BİR ASIRA BİR YIL KALA 23 NİSAN COŞKUSU

TBMM’nin açılışı,23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramının 99. Yıldönümü Emet ilçesinde düzenlenen törenlerle kutlandı.

EMETTE BİR ASIRA BİR YIL KALA 23 NİSAN COŞKUSU Haberler

TBMM’nin açılışı,23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramının 99. Yıldönümü Emet ilçesinde düzenlenen törenlerle kutlandı.

Kutlamalar sabah saat 09.30’da hükümet meydanı önündeki Atatürk büstüne İlçe milli eğitim müdürlüğünün çelenk koyması ile başladı.

Emet termal resort  spor sahasında saat 10’da başlayan törenlerde ise 23 Nisan coşkusu hep birlikte yaşandı. Burada düzenlenen etkinliklere Emet kaymakamımız  Hasan Çiçek,Belediye başkanımız Hüseyin Doğan , İlçe Jandarma komutanı Mukadder Demir,Emniyet müdürü Gökhan Yıldırım, daire amirleri ile siyasi parti başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın hep birlikte okunduğu kutlamalrda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim müdürü Mustafa Cöre yaptı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere Milli müacadelenin taçlandırıldığı ,Millet iradesinin kendi eliyle tescillendiği  ulusal egemenlikte 99. Gurur yılını büyük ir coşkuyla kutladıklarını ifade eden müdür Cöre şunları söyledi;

“Bilinmelidirki güzel vatanımızın ilelebet payidar olmasının yegane kaynağı yarının yetşkinleri bugünün çocuklarıdır.Evlatlarımızın bedenin,zihnen ,ahlaken,manen sağlıklı yetişmeleri Türk Milli Eğitimin en önemli görevidir.Bizler bu sorumluluk ve görevin bilincindeyiz.Yılmadan,azimle gururla çocuklarımızı geleceğe en güzel şekilde hazırlamak için üzerimize düşen görevi yerine getirme kararlılığı içerisindeyiz.İçinde bulunduğumuz asır dünya çocuklarının çokta mutlu oldukları bir asır değil.Dünyanın bir çok bölgesinde oyunla tanışmayan mazlum çocuklar,açlıkla, savaşla,zulümle  karşı karşıyalar.Tüm mazlum dünya devletleri güçlü Türkiye Cumhuriyeti hasreti içindedirler.Ekonomisiyle,teknolojisiyle,askeriyle güçlü bir Türkiye  bizim kaderimizdir.Barış ve huzur içinde bir dünya kurulması duygu ve düşünceleriyle büyük Türkiye’nin mimarı olacak sevgili çocuklarımızın bayramlarını en içten duygularla kutluyorum. “dedi.

Okulların hazırladığı şiir,folklör,animasyon gösterilerin yapıldığı kutlamalarda uzay yürüyüşü,halat çekme,yumurta ,balonla bardak taşıma yarışmaları düzenlendi.

 23 Nisan münasebetiyle düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin ödüllerini ilçe protokolü verdiYarışmalarda 3. Olanlara ödüllerini Emyo Müdür V. Mehmet Kılıç,,2. Olanların ödüllerini Belediye başkanımız Hüseyin Doğan, birinci olanların ödüllerini ise ilçe Kaymakamı Hasan  Çiçek takdim etti.

                İŞTE YARIŞMALARDA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER

Resim yarışması;” Gazi Emet l İlkokulundan Ulaş Özgür Işık birinci, GaziKemal  ilkokulundan İrem Su Demirel ikinci, 3 Eylül  ilkokulundan Cemile Melis Şengül üçüncü

Şiir yarışması GaziEmet  ortaokulundan Hande Can birinci, GaziEmet  ortaokulundan Seher Kayar, ikinci, Gazi Emet ortaokulundan Miina Azra Ergün üçüncü oldular.

            İlkokullar ve Ortaokullar  satranç turnuvasında Gazi Emet ilk ve  Ortaokulu

            Masa tenisi turnuvasında kızalrda Yeniceköy Ortaokulundan Ebrar Duman,erkeklerde Yunus Emre İH ortaokulundan Yusuf Güneş oldu.

            Mangala turnuvalarında ise 1. 2 sınıflarda Gazi Emet ilkokulundan Burak Efe Cöre,3. V34. Sınıflarda Gazi Emet ilkokulundan Yağmur Hatipler,Ortokullarda Yunus Emre İH ortaokulundan İsmail Tunçer oldu.

                23 Nisan etkinlikleri çerçevesinde masa tenisi, mangala,futsal,kros yarışmalarında dereceye giren öğrenciler yanısıra törenlerde düzenlenen yarışmalarda birinci olan öğrenciler çeşitli hediyeler ve madalyalar ile ödüllendirildi.

 

Belediye Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom