Pazar
Sisli
0°C | -4°C
Pazartesi
Hafif Kar Yağışlı
1°C | -5°C
Salı
Çok Bulutlu
1°C | -4°C
EMİB - Çağrı Merkezi

ARTIK ÖNCELİĞİMİZ TERMAL TURİZM

Emet Belediye Başkanımız Mustafa Koca , Emet Belediyesi olarak yaptıkları iki yıllık çalışmaları değerlendirdi.

ARTIK ÖNCELİĞİMİZ TERMAL TURİZM Haberler

Emet Belediye Başkanımız Mustafa Koca , Emet Belediyesi olarak yaptıkları iki yıllık çalışmaları değerlendirdi. Emet İha muhabiri Mehmet Saka ve Dha Muhabiri ve Gazi Emet gazetesi yayın yönetmeni Ercan Kolku’ya  bugüne kadar yaptıkları icraatları değerlendiren belediye başkanımız  Mustafa Koca yeni hedeflerini de anlattı.

Belediye Başkanı olarak, ikinci dönem hizmet verdiğini söyleyen belediye başkanımız Mustafa Koca , daha önceki dönemde olduğu gibi , son iki yılda da Emet’e hizmet için yoğun bir tempoda çalıştıklarını söyledi. İki yıllık süre zarfında yaptıkları önemli çalışmalar hakkında bilgiler veren Emet Belediye Başkanımız Mustafa Koca şunları söyledi;

 “30 Mart 2014 yerel seçimlerle birlikte iki yılı geride bıraktık. Belediye olarak bu dönemi sosyal belediyecilik dönemi olarak adlandırabiliriz. Daha önceki dönemde olduğu gibi bu yılda büyük yatırımlarımız devam edecek , ama sosyal projelerimize daha da çok önem vereceğiz.” Dedi.

Emet ilçemize sağlık alanında daha fazla hizmet yapılabilmesi için Belediye olarak, çalışmalar yaptıklarını söyleyen belediye başkanımız Mustafa Koca; Emet yeni devlet hastanesi yapılması için , Emet Belediyesi olarak hastane yerini istimlak ederek sağlık bakanlığına sunduk. 60 yataklı Emet Devlet hastanemizin yapımı devam etmektedir. Bunun hemen ardından ise toplum sağlığı merkezi yapılması için çalışmaları başlattık. Belediyemize ait olan 1600 metrekare alanı sağlık bakanlığına verdik ve 2015 yılında ilçemiz modern bir toplum sağlığı merkezine kavuşmuş oldu.” Dedi.

 2015 -2016 yıllarında yapmış olduğumuz belli başlı çalışmaların en önemlilerinden birisinin Hükümet Meydanı projesi olduğunun altını çizen Belediye Başkanımız Mustafa Koca, meydanın havuzları, şelaleleri, çeşmeleri oturma alanları ile bir cazibe merkezi haline geldiğini söyledi.

120 BİN METREKARE ALANDA BÜYÜK BİR SOSYAL TESİS

 Emet Belediye başkanlığı görevine geldiği günden buyana insanların dinlenebileceği , hayatın streslerinden kurtulacağı alanların ilçeye kazandırılması için çalıştığını söyleyen Emet Belediye Başkanımız Mustafa Koca , ilçeye yapılan büyük dinlenme alanları hakkında bilgiler verdi. Emet ilçesine Kütahya’nın en büyük engelsiz yaşam parkını kazandırdıklarını söyleyen Koca ; Hisarlık sosyal tesisleri restaurantları , düğün salonları , mesire alanları , iki büyük şelalesi , kafeteryaları , seyir terasları ile çok büyük bir kültür merkezi haline geldi. 120 bin metre kare gibi büyük alanda kurulan bu sosyal tesisimizde ayrıca , bu zamana kadar ebediyete uğurladığımız 290 şehidimiz için şehitliğimizi yaptık. İlçemizin Hisarlık tepesi ile birlikte en büyük diğer sosyal projesi ise Engelsiz Yaşam Parkı oldu. Kütahya’nın en büyük engelsiz yaşam parkı olan parkımız da engelli ve engelsiz tüm vatandaşımız hep birlikte burada beraberce vakit geçiyor.

 Belediye olarak Üniversite öğrencilerimizde unutmadık. Üniversitemize acilen bir kafeterya gerekiyordu , bu kafeteryanın yapımını tamamladık çok yakın zamanda açılışını gerçekleştireceğiz. Misafir olarak gördüğümüz üniversite öğrencilerimizin en iyi şartlarda eğitim görmesi için, ilçemize KYK yurdu yapımı çalışmalarını başlattık. Eski SKK hastanesi binamızın imar çalışmalarını tamamlayarak , bu alanı Gençlik Spor Bakanlığımıza sunduk. İnşallah en kısa zamanda çok güzek bir yurdumuz ilçemizde öğrencilerimizin hizmetinde olacaktır.” Dedi.

Belediye Başkanımız Mustafa Koca, Kütahya yolu üzerinde ana yola sıfır mesafede en güzel alanda Galericiler sitesi yaparak, tüm galericileri burada topladıklarını söyledi.

 Sosyal Belediyecilik anlamında yaşlı vatandaşlara evde bakım hizmeti verdilklerini söyleyen belediye başkanımız Mustafa Koca ; Hoş geldin bebek projesi kapsamında çocuklarımızın, ilk hediyesini biz veriyoruz. Çocuklarımız bir yaşına geldiğinde de evlerine gderek ziyaret edeceğiz. Çocuklarımızn gelişimini belediye olarak yakından takip edeceğiz. Artık Emet Belediyesi olarak , yeni evlilerinde ilk hediyesini bizler vereceğiz. Yeni evlenen çiftlerimizi ziyaret ederek , her zaman yanlarında olduğumuzu onlara hissedileceğiz. Emet belediyesi olarak , doğumda olduğu gibi ölüm zamanında da onların yanında olacağız. Cenaze evlerine ziyaretler oluyor. O gün evde yemek yapma sıkıntısı oluyor. Biz belediye olarak bu yemeği yaparak , cenaze evine ücretsiz göndereceğiz.” Dedi.

ARTIK TERMAL TURİZM ALANINDA ÇALIŞMALAR YAPACAĞIZ

Termal turizm alanında çalışmaların devam ettiğini söyleyen Belediye başkanımız Mustafa Koca, termal alanında yapılan çalışmalar hakkında da bilgiler verdi. Şu ana kadar 3000 metre kare alanı termal turizm için istimlâk ettiklerini söyleyen belediye başkanımız Mustafa Koca2016 yılında tüm istim lakları tamamlayarak ilçeye yüzme havuzu ve apart oteller yapacaklarını söyledi. Emet içme suyu ve sulama göleti yapımı en büyük hizmet olacaktır ilçeye , belediye olarak 3 yıldır takibini yapıyoruz. İnşallah 2016 yılı sonunda bu büyük projenin ihalesi yapılacak ve yıllardır gündeme gelen su sorunumuzu tamemn çözmüş olacağız. Bedava internet hizmeti sunacagız. Wifi Arıtma tesisi yapımı için çalışmalarımızı tamamladık.

Yaklaşık 5 trilyon maliyetinde  katı atık tesislerimizi,büyük biryatırımı gerçekleştirerek Emet halkımızın hizmetine sunacağız.

İsmail Fidancı döneminde yapılan doktor fazıl bey parkınıda aktif hale getireceğiz. Gerekli çalışmarı düzenlemeleri yapıyoruz. Daha sonra ihale yaparak ilçemize büyük bir park daha kazandıracağız. İlçemize Emet Belediyesi olarak 40’ın üzerinde park yaptık. Her mahallemizde artık parklarımız var.           

Her şeyin en iyisine layık  olan Emet halkı için belediye olarak belediye meclisi,idareci, işçi memur, tüm personel ile birlikte hizmete devam ediyoruz.Bizlere bu hizmetleri sunmamızda  destek veren  Cumhurbaşkanımız,başbakaınımız , bakanlarımız ve Kütahya milletvekillerimiz olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Emeği geçen herkesden Allah razı olsun. Emet en büyük yatırım ve hizmetlerin gelmesi için Emet belediyesi olarak meclisimiz ile birlikte gecemizi gündüzümüze katarak çalışmaya devam edeceğiz.”dedi.

Belediye Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom