Cumartesi
Sisli
2°C | -3°C
Pazar
Sisli
1°C | -5°C
Pazartesi
Hafif Kar Yağışlı
1°C | -7°C
EMİB - Çağrı Merkezi

EMET ŞEHİRİÇİ DOLMUŞ SAYISI 2 ‘YE ÇIKARILIYOR

Emet belediyemizce belirlenen güzergahlarda şehiriçi dolmuş taşımacılığında halktan gelen talepler üzerine dolmuş sayısı artırıldı.

EMET ŞEHİRİÇİ DOLMUŞ SAYISI 2 ‘YE ÇIKARILIYOR Haberler

Belediyemiz tarafından yapılan güzergah ve hat ihalesini alan firma şehiriçinde tek dolmuş ile hizmet vermekteydi. İlçede 3. Toki, Cevizdere konutları gibi geniş bir alanda yerleşim hızlanıp, yolcu sayılarıda artınca halktan dolmuş sayı ve saatlerinin rtırılması talep edilmişti.
Emet belediye başkanımız Mustafa Koca gelen talepler üzerine firma yetkilileri ile gerekli görüşme ve çalışmaların yapılarak sayının 2’ye çıkarılması ve geçiş süresinin kısalması üzerine çalışmaların tamamlandığını belirtti.Belediye Başkanımız Mustafa Koca;” Emet 3. Toki, karayolları, Esentepe, dere mahallesi,üniversite gibi geniş bir alanda yerleşime sahip bir ilçemiz. Şehir içi tek dolmuş çalıması uzun süredir hizmet vererek minibüs saatleri, ve halkın kullanımı yavaş yavaş oturdu.Artık günümüzde tek dolmuş yetmemeye başladı. Bizlerde firmamızla görüşerek sayıyı 2 ye çıkarması ve geçiş saat bekleme süresinin azaltılması yönünde çalışma yapılmasını istedik. Firmamız 2. Aracını tahsis etti. Gerekli resmi işlemlerin tamamlanması ile şehiriçi dolmuş sayısı 2’ye yükseltiliyor “dedi.

Belediye Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom