Cuma
Çok Bulutlu
2°C | -6°C
Cumartesi
Sisli
2°C | -3°C
Pazar
Sisli
1°C | -5°C
EMİB - Çağrı Merkezi

EMET İLÇEMİZE 35 YENİ ÇÖP KONTEYNIRI

Kütahya Katı atık birliğince temin edilen çöp konteynırları ilçelere dağıtılırken Emet ilçemize 35 adet yeni konteynır getirilerek belediyemize teslim edildi.

EMET İLÇEMİZE 35 YENİ ÇÖP KONTEYNIRI Haberler

Kütahya ve ilçelerinde kurulan birlik ile çöp toplama işlemleri ihale ile özel bir firmaya verilmişti. Firma ile yaşanan sorunlar sonrası KÜKAB tarafından yüklenici firma ile yapılan sözleşme fesh edilirken, birlik tarafından temin edilen yeniçöp konteynırları ilçelere gönderildi.Bu kapsamda Emet ilçemizede 35 adet yeni çöp konteynırı geldi.

Emet belediye başkanımız Mustafa Koca ;”Emet belediyesi olarak Kükab tan önce 3 yıl önce yüklenici firmanın çöpleri düzenli toplamadığı, ayrıştırma yapmadığı,sözleşmesine rağmen ayrıştırmadan yapacağı üretimle belediyelere gelir elde etme taahhütlerini yerine getirmeyerek,haksız kazanç talep ettiğini gerekçesiyle, firmayı mahkemeye vermiştik. Haklı olduğumuz ortaya çıkarken birliğimiz firmayla sözleşmeyi fesh etti. Çalışmalar kapsamında birliğimizce temin edilen çöp konyetnırları ilçelere gönderiliyor. Bu kapsamda ilçemizede yeni 35 adet çöp konteynırı getirilerek halkımızın hizmetine sunulmak üzere çalışmalara başlanılmıştır. “dedi.

Belediye Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom