Salı
Çok Bulutlu
-1°C | -3°C
Çarşamba
Az Bulutlu
3°C | -5°C
Perşembe
Çok Bulutlu
2°C | -6°C
EMİB - Çağrı Merkezi

DAĞDA MAHSUR KALAN BEKÇİYE EMET BELEDİYE EKİPLERİMİZCE VE JANDARMAYLA ULAŞTIK

Kütahya’nın Emet ilçesinde özel bir maden ocağında bekçilik yapan ve yoğun kar yağışı nedeniyle ocakta mahsur kalan vatandaşı Jandarma ve belediye ekipleri kurtardı.

DAĞDA MAHSUR KALAN BEKÇİYE EMET BELEDİYE EKİPLERİMİZCE VE JANDARMAYLA ULAŞTIK Haberler

Kütahya’nın Emet ilçesi Küreci köyünde bulunan ve özel bir firma tarafından işletilen demir ocağında mahsur kalan İsmail Akcan( 51) Emet jandarma ekipleri ve Emet belediyemiz ekiplerinin ortak çalışması ile kurtarıldı.

Tüm ilçeyi olumsuz etkileyen yoğun kar yağışı sonrası merkeze 13 km mesafede bulunan ocakta mahsur kalan bekçi Akcan, yer yer 1 metre 70 cm kalınlığına ulaşan kar yağışıyla kapanan yollar nedeniyle Küreci köyüne inemedi.Küreci köyüne 3 km mesafede bulunan ocakta mahsur kalan ve soğukla mücadele etmek zorunda kalan Akcan, Emet jandarma ekiplerinden yardım istedi. 
Emet özel idaresine ait greyder ile ocağa ulaşılamayınca Emet belediyesimiz ekiplerinden kepçe desteği istendi. Emet belediyesi fen işleri müdürlüğü ekipleri Jandarma ekipleri ile birlikte yolu açarak ocağa ulaştılar ve mahsur kalan vatandaşı kurtardılar.
Soğuk hava ve tipiye rağmen birkaç defa köye inmeye çalıştığını ve her defasında geri dönerek konteynıra sığındığını ifade eden Akcan;” Ocak kış aylarında kapalı. Bende burada bekçilik yapıyorum. Dünden beri buradayım. Köye inmeye çalıştım,tipiden gelemedim. Gece aşırı soğuk.Ne yapsam ısınamadım. Jandarmamızı aradım. Sağolsunlar gelerek beni kurtardılar. Jandarmamızdan da belediyemiz den de Allah razı olsun “dedi.

Köy sakinlerinden Ahmet Topal ise;” Özel idare ekiplerimiz köye gelerek maden ocağına ulaşmaya çalıştılar. Ancak yoğun kardan greyder genelde askıda kaldı,ileri gidemedi. Bugünde jandarmamız ve belediye kepçesi gelerek ocağa ulaştılar. Bekçi kardeşimizi kurtardılar “dedi.
Emet belediye başkanımız Mustafa Koca Jandarmadan aldıkları ihbar üzerine ilçede karla mücadele veren ekiplerden bir kısımını Küreci köyüne gönderdiklerini beyanla;” Şuan itibarı ile mahsur kalan vatandaşımız kurtarılmıştır. Herhangi bir sağlık problemi yoktur. Kendilerine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz “dedi.

Belediye Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom