Cuma
Çok Bulutlu
2°C | -6°C
Cumartesi
Sisli
2°C | -3°C
Pazar
Sisli
1°C | -5°C
EMİB - Çağrı Merkezi

EMET BELEDİYEMİZ HER ZAMAN HAYATIN İÇİNDE

Emet belediyemiz 5 yıldır sürdürdüğü sosyal belediyecilik alanında hayata geçirilen projeler ile örnek uygulamalara imza atmaya devam ediyor.

EMET BELEDİYEMİZ HER ZAMAN HAYATIN İÇİNDE Haberler

Emet Belediye yetkililerince tespit edilen yaşlı ve kimsesiz,bakıma muhtaç vatandaşlar kadar, akrabalarından ayrı yalnız yaşayan vatandaşlarında hayatlarını kolaylaştırmak için destek sağlanıyor. Belediye sosyal hizmetler birimince tespit edilen evlerde periyodik ev temizlik çalışmaları yapılırken, tespit edilen yerlere yakacak desteği, yazın boya badana, tamirat işleri,gibi çalışmalar yürütülüyor.

“Emet belediyemiz ile yalnız değilsiniz” sosyal projesi kapsamında başlatılan çalışmalar her yıl artarak devam ederken, yalnız ve yaşlı vatandaşların hastane işleri, hamam ve bakım ihtiyaçlarına da araç temini sağlanıyor.

5 yıldır başlatılan “Emet belediyemizle yalnız değilsiniz” projesi kapsamında Emet’in her köşesinde vatandaşların yalnız bırakılmadığını ifade eden Emet belediye başkanımız Mustafa Koca konu ile ilgili şunları söyledi,

;” Belediye olarak asli görevlerimizin dışında kanunların,devletimizin ve hükümetimizin bizlere sunduğu imkanları halkımızın hayatlarını kolaylaştırmak adına hizmete dönüştürmeye çalışıyoruz. Gerek ekiplerimizce tespit edilen, gerekse belediyemizden bizzat talep eden vatandaşlarımıza her konuda destek olmaya çalışıyoruz. Ev tamiratı,boya badana,ev temizlikleri, yakacak desteği,giyim ve gıda desteği gibi çalışmalarımız ile sosyal belediyeciliğin gereklerini yerine getirmeye çalışıyoruz. Yüce Allahın bizlere emaneti yaşlılarımız, engelli vatandaşlarımız,hasta vatandaşlarımızın imkanlarımız dahilinde yanların da olmaya çalışıyoruz. İnşşallah olmayada devam edeceğiz. Bizlerin hedefi insanlarımızın yalnız olmadıklarını ve her konuda kendilerine destek veren bir belediyeleri ve belediye çalışanları olduğunu hissetmelerini istiyoruz. Onların hayır dualarını kazanmaya çalışıyoruz.Tüm Emet halkımızın yaşam standartlarını yükseltme adına alt ve üst yapı çalışmalarımızı sürdürürken, halkımızın hayatlarına ufakta olsa desteklerimizle dokunmaya çalışıyoruz. Emet belediyesi olarak bizler büyük bir aileyiz. Hep birlikte hizmet için çalışıyoruz. Büyük bir özveri ile vatandaşlarımızın her türlü ihtiyacında gönüllü çalışan işçilerimize halkımız adına teşekkür ediyorum. Hepsinden Allah razı olsun.”dedi.

Belediye Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom