Cumartesi
Sisli
8°C | -8°C
Pazar
Sisli
6°C | -5°C
Pazartesi
Hafif Yağmur
5°C | -1°C
EMİB - Çağrı Merkezi

EMET'TE 3000 ÖĞRENCİ,220 ÖĞRETMEN İÇİN ZİL ÇALDI

Emet ilçesinde bugün 235’i ilk kayıt yaptıran toplam 3000 öğrenc ve 220 öğretmen ders başı yaptı.

EMET'TE 3000 ÖĞRENCİ,220 ÖĞRETMEN İÇİN ZİL ÇALDI Haberler

Emet ilçesinde bugün  235’i ilk kayıt yaptıran toplam  3000 öğrenc ve 220 öğretmen ders başı yaptı. 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı başlarken Gazi Emet ilkokulunda bir tören düzenlendi.

                Emet kaymakamı Hasan Çiçek,Emet belediye başkanımız Mustafa Koca, okul müdürleri, öğrenci velilerinin katıldığı  törenlerde okul öğrencilerinin hazırladı folklör, şiir ve kompozisyonlar okundu. Okula yeni başlayan öğrencilere ,okul öğrencileri tarafından çiçekler sunulan etkinlikte , Kaymakam Çiçek ve belediye başkanımız Mustafa Koca sınıflarda devletçe veirlen okul kitaplarını tanıttılar.

                GaziEmet ilkokulundaki proje sınıfı ise, fiziksel  ve teknolojik donanımı ile beğeni kazandı.

                İlköğretim haftası sebebiyle bir kutlama mesajı yayınlayan Emet Kaymakamı Hasan Çiçek şunları söyledi;

“ Bir eğitim-öğretim yılına daha başlıyor olmanın sevincini ve heyecanını hep beraber yaşamaktayız.

        Milletimizi ve ülkemizi geleceğe güvenle taşımak ve çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkarmak için birinci şartın eğitim olduğu bilincindeyiz. Bu anlamda yavrularımızın en güzel şekilde yetiştirilmesi hepimizin ortak hedefidir. Çünkü iyi yetişmiş, ülkesini ve dünyayı tanıyan donanımlı nesiller, hem kendilerinin geleceği hem de ülkemizin ve dünyamızın geleceği açısından son derece önemlidir. Bunun için; idare, öğretmen, veli ve öğrenci koordinasyonunu en güzel şekilde tesis ederek çocuklarımızın başarılı bir şekilde eğitimini gerçekleştirmek için hep beraber gayret edeceğiz.

        İnsanlar; eğitim yolu ile sadece bilgi ve birikimlerini değil aynı zamanda milli, manevi ve evrensel değerlerini de gelecek nesillere aktarır. İyi bir insan olmak, iyi bir vatandaş olmak, çevresine ve insanlığa faydalı bireyler olarak hizmet etmek ancak ve ancak eğitim yolu ile mümkündür.

        Değerli anne-babalar, veliler, “Eğitim Ailede Başlar” sözünün ruhuna uygun olarak çocuklarımıza iyi bir model olmalı, öğretmenlerimizle işbirliği içinde çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmelerine katkı sağlamalı ve onların takipçisi olmalıyız.” Dedi.

        Kaymakam Hasan ÇİÇEK, “2018 - 2019 Eğitim ve Öğretim döneminde çok daha önemli başarılar kazanmak amacını taşıyoruz. Geleceğimiz olan çocuklarımızı, ülkemizin ihtiyacı olan eğitimli insan gücü özelliklerine uygun olarak yetiştirmek için Kaymakamlık olarak Devletimizin bütün imkanlarını vatandaşlarımızın hizmetine sunma çabası içerisinde olmaya devam edeceğiz.

        Bu duygu ve düşüncelerle başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere tüm eğitim camiasının İlköğretim Haftası’nı kutluyor, 2018-2019 eğitim-öğretim yılının başarılar getirmesini temenni ediyorum.”

Belediye Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom