Cumartesi
Sisli
8°C | -8°C
Pazar
Sisli
6°C | -5°C
Pazartesi
Hafif Yağmur
5°C | -1°C
EMİB - Çağrı Merkezi

ARTIK GENÇLER EMETSPORDA BULUŞACAK

Emetspor yeni hizmet bina ve lokali düzenlenen törenle hizmete açıldı. Emetspor kulübü yönetim değişiminin ardından merkezde gençlerin teknoloji ile gelişen sanal alemden gerçek yaşamda sosyalleşmesine katkı sağlayacak hizmet lokalini düzenlenen törenle hizmete açtı.

ARTIK GENÇLER EMETSPORDA BULUŞACAK Haberler

Emet Kaymakamlığınca Emetspor ve Halk eğitimin bazı kurslarına hizmet binası olarak ayrılan Kaynarca mahallesi eski sağlık meslek lisesindeki Emetspor hizmet binası ve lokali bugün düzenlenen törenle hizmete açıldı.
Törene Emet kaymakamı Hasan Çiçek, Emet belediye başkanımız Mustafa Koca, daire müdürleri, kulüp yönetici ve futbolcuları ile çok sayıda vatandaş katıldı. Emet din görevlilerinden Mustafa Şimşek’in duaları ile açılış kurdelesini Kaymakam Çiçek ve belediye başkanımız Mustafa Koca kesti.
Kulüplerinin kuruluşunun 50. yılın da bir lokal merkezi hizmeti vererek gençleri bir araya getirmeyi hedeflediklerini belirten Emetspor başkanı Hüseyin Özbeyaz ; "Kaymakamımız sayın Çiçek’i ziyaret ederek boşalan eğitim binasının kulübümüze tahsisi ve yapmak istediklerimizi anlattık. Kendileri yakın ilgi göstererek destek verdiler ve bugün kulüp lokalimizi ilçemiz gençlerinin hizmetine açtık. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz “dedi.
Başkan Özbeyaz gençlerin cep telefonu internet vb teknolojik alet kullanımı ile asosyal bir yaşam sürdüklerini ,oluşturulan lokal ortamı ile birlikte spor yapma, kültürel ve sosyal paylaşımlarda bulunmak adına nezih bir ortam oluşturduklarını sözlerine ekledi. Törende Emet spor kulübü başkanı Hüseyin Özbeyaz tarafından Kaymakam Çiçek’e teşekkür plaketi takdim edildi.
Gençleri alkol, sigara ve kötü alışkanlıklardan korumanın devletin ,kamu görevlilerinin birinci görevi olduğunu ifade eden Emet kaymakamı Hasan Çiçek şunları söyledi;
“Bizler burada Emet kaymakamlığı olarak devletimizin bir görevini yerine getirmek için büyük bir gayret içerisine girdik. Emetspor yöneticileri bundan 2-3 ay önce bizleri ziyaret ederek bu binayı kullanmak isteidklerini ifade ettiler. Meslek hayatım boyunca spora ve sporcuya destek olmayı görev kabul etmiş bir idareci olarak kabul ettim. Burdaki amacımız öncelikle gençlerimizin nitelikli bir şekilde boş zamanlarını değerlendirmelerini sağlamaktır. Bu binanın 2 katını Emetspor’a hizmete açarken gerekli desteği de verdik. Emetspor bir katını idari ve sporcuları için soyunma odaları olarak değerlendirirken, alt katını da gençlerimizin nitelikli zamanlarını geçirebilmeleri adına dizayn ettiler. Bu binanın üst katları ise yine gençlerimiz için halk eğitim müdürlüğümüz işbirliği ile müzik atölyeleri açtık. Buralarda başta piyano olmak üzere vurmalı ve üflemeli çalgılar ile gençlerimiz müzik eğitimi görecekler. Binamız spordan sanata gençlerimize hizmet verecek. Emet halkımıza, Emet gençlerimize hayırlı olsun. Gençlerimizin fiziksel, ruhsal ve sosyal anlamda gelişimi için burası bir kültür evi olacak. Bu binanın hizmete geçmesinde , her türlü tefrişatında emeği geçen başta Emetspor yönetim kurulu olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarına ,emeği geçen herkese sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum "dedi.
Emet kaymakamı Hasan Çiçek’in katkıları ile eski sağlık meslek lisesi binasının 2 katı Emetspor lokaline tahsis edildi. Bakım ve onarımları yapılan binanın bir katı kulüp idari binası ve futbolcuların soyunma odaları olarak dizayn edilirken, alt katı ise kulüp üyelerinin ve gençlerin faydalanabileceği nezih bir lokale dönüştürüldü. İdari bina korodor duvarları kulübün eski futbolcularının resimleri ile doatılırken başkan odasında ise geçmişten bugüne kulüp başkanlığı yapan başkanların resimleri yerini aldı.
Aynı zamanda kafe hizmeti verecek lokalde, gençlerin birlikte vakit geçirebilmeleri adına bilardo masaları,satranç,playstation oyun salonları ,kitaplıklar oluşturuldu. Üst katlarıda ise piyano, gitar,ney vb.müzik kursları için atölyeler kuruldu.

Belediye Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom