Cumartesi
Sisli
8°C | -8°C
Pazar
Sisli
6°C | -5°C
Pazartesi
Hafif Yağmur
5°C | -1°C
EMİB - Çağrı Merkezi

EMET 15 TEMMUZDA YİNE MEYDANLARDAYDI

15 Temmuz şehitleri anma Milli birlik ve demokrasi gününde Emet halkı meydanları doldurdu.

EMET 15 TEMMUZDA YİNE MEYDANLARDAYDI Haberler

15 temmuz şehitleri anma, demokrasi ve milli birlik kutlamaları bugün Emet ilçesinde gerçekleştirildi.

            Cuma günü başlayan 15 Temmuz programları kapsamında bugünkü kutlamalar saat”19.30 da Milli birlik yürüyüşü ile başladı.

Hükümet önünden başlayan Milli birlik yürüyüşüne Emet kaymakamı Hasan Çiçek,Belediye başkanımız Mustafa Koca, Garnizon komutanı Mukadder Demir,  Cumhuriyet başsavcısı Gürsel Karslı,Emniyet müdürü Gökhan Yıldırım,Ak parti İlçe başkanı Hüseyin Doğan,Mhp İlçe başkanı Mustafa Mecit,Bbp ilçe başkanı Cemal Tanrıkulu,daire müdürleri, vatandaşlar katıldı.

Milli birlik yüryüşünün ardında 15 Temmuz demokrasi meydanında Emet kaymakamlığınca şehitlerimiz ruhuna  etli pilav, Emet belediyesince lokma dağıtımı yapıldı.

            Meydan daki program ise saat 203.0 tüm şehilerimiz için saygı duruşu ve İstiklal marşımızın hep birlikte okunması ile başladı. Emet müftülüğü hafızlarımızın Kur’an tilaveti,ilahi ve şiir dinletileri ile devam etti.

            Programda Emet belediye başkanımız Mustafa Koca, ve Emet kaymakamı Hasan Çiçek’in halka hitabının ardından,kuruland ev ekrandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın halka hitabı naklen yayınlandı.

            Daha sonra 15 temmuz belgeselinin sunulduğu program ezgi ve ilahi sanatçısı Hasan Özal1ın konseri ile devam etti. program kapsamında gece 00.13’te ilçedeki tüm camilerden selalar okunarak demokrasi nöbeti başladı.

 

 

Belediye Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom