Perşembe
Hafif Kar Yağışlı
3°C | -4°C
Cuma
Çok Bulutlu
2°C | -3°C
Cumartesi
Parçalı Bulutlu
9°C | -5°C
EMİB - Çağrı Merkezi

YAPILANDIRMADA SON GÜN 31 TEMMUZ

Emet belediye başkanımız Mustafa Koca 7143 sayılı kanuna göre her türlü belediye borçlarını yapılandırmada son günün 31 temmuz olduğunu belirterek vatandaşları uyardı.

YAPILANDIRMADA SON GÜN 31 TEMMUZ Haberler

7143 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun’un yürürlüğe girmesi ile birlikte emlak, çevre temizlik, eğlence ve ilan reklam vergileri yeniden yapılandırmalarının 31 Temmuzda sona ereceği açıklandı.

Mükelleflerin isteğine göre peşin ya da 6, 9, 12 ve 18 taksit halinde yapılandırma yapılacak olup, taksitlerin iki ayda bir ödeme kolaylıkları mevcut. Vatandaşlar yapılandırma tarihine bakılmaksızın, kanun kapsamında 31 Temmuz 2018 tarihine kadar, belediyeye  ait tüm borçları yapılandırılabilecek.

Emet  Belediye Başkanımız Mustafa Koca  31 Temmuz’a kadar sürecek olan, vergi borçlarının yapılandırılmasına ilişkin vatandaşları uyararak, "Özellikle peşin ödemelerde, halkımızın büyük kazanımı olacak. Peşin ödemede faizler &95 oranlarında silinecek.Peşin ödemede zorlananlar içinse, 6, 9, 12 ve 18 taksit halinde yapılandırmalar yapılabilecek"dedi.

Borç ödeme işlemlerinin veznelerde yoğunluk yaşanmaması için son güne bırakılmaması konusunda vatandaşlara uyarıda bulunan Belediye Başkanımız Mustafa Koca  bu düzenlemeden daha önce borçlarını yapılandırmış ancak taksitlerini ödemediği için yapılandırması bozulmuş vatandaşlarında yararlanabileceğinin altını çizdi.

Belediye Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom