Cuma
Çok Bulutlu
1°C | -5°C
Cumartesi
Parçalı Bulutlu
7°C | -9°C
Pazar
Az Bulutlu
6°C | -5°C
EMİB - Çağrı Merkezi

BELEDİYE BAŞKANIMIZ MUSTAFA KOCA ;”İMAR BARIŞIYLA KAZANAN HALKIMIZ OLACAK”

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca, Türkiye genelinde 13 milyon yapının imar ve iskan sorununu çözmesi hedeflenen Yapı Kayıt Belgesi'ne başvurular başladı.

BELEDİYE BAŞKANIMIZ MUSTAFA KOCA ;”İMAR BARIŞIYLA KAZANAN HALKIMIZ OLACAK” Haberler

Yapısı ruhsatsız olanlar ve ruhsatı olup da projeye aykırı yapılarak sahip vatandaşların bu haktan faydalanabileceklerini ifade eden belediye başkanımız Mustafa Koca," Yapının bulunduğu alan özel şahsa aitse bu durumda başvurulardan yararlanamıyor. Ya da hazine üzerine yapıldıysa, hazinenin bu taşınması imar planlarında sosyal donatı alanı olarak tahsis edildiyse yine bu başvuruda yararlanamıyor. “dedi.

Emet ilçesinde uzun yıllardır yaşanan imar sıkıntısının hükümetin getirdiği imar affıyla büyük bir rahatlama yaşanmasına katkı sağlayacağını belirten Belediye başkanımız Mustafa Koca;”Hükümetimizin vatandaşlarımıza tanıdığı bu imkanla vatandaşlarımız yapılarının kayıtlarını yaptırabilecekler.Emet ilçemizde özellikle esentepe mahallemizde bir çok vatandaşımızın bu fırsattan yararlanmalarını bekliyoruz. Yaklaşık 8 bin konutun bulunduğu ilçemizde düzenlemeden yüzde 30 oranında vatandaşımızın yararlanmasını bekliyoruz. Mevcut binasına ek kat yapmış olan vatandaşlarımız bu binalarına yapı kaydı alabilecek.Ancak evini yıkıp tekrar yapma gibi bir durum söz konusu olduğunda ise önceki tapusundaki kadar kat çıkabilecek.

Vatandaşlarımıza yardımcı olmak adına fen işleri müdürlüğümüz bünyesinde danışma masası kurduk.Başvurular 31 Ekim'e kadar devam ederken vatandaşlarımız e devletten başvurularını yapabilecekler." diye konuştu.

Bu arada Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca uygulamaya konulan İmar Barışı düzenlemesi için 10 günde 492 bin 869 başvuru yapıldığı öğrenildi.7

 

AŞAĞIDAKİ VİDEOLARDAN NASIL BAŞVURU YAPACAĞINIZ HAKKINDA BİLGİ ALABİLİRSİNİZ...

Belediye Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom