Pazar
Parçalı Bulutlu
8°C | -5°C
Pazartesi
Hafif Yağmur
6°C | 0°C
Salı
Yağışlı
5°C | 1°C
EMİB - Çağrı Merkezi

EMET MODERN BİR İLÇE GARAJINA KAVUŞUYOR

Emet belediyesi artık ekonomik ömrünü dolduran ve çevre yolunun tamamlanması ile şehir içinde kalacak olan ilçe terminalini ilçe dışına taşıyor.

EMET MODERN BİR İLÇE GARAJINA KAVUŞUYOR Haberler

Emet belediyesi artık ekonomik ömrünü dolduran ve çevre yolunun tamamlanması ile şehir içinde kalacak olan ilçe terminalini ilçe dışına taşıyor.

                Yeni devlet hastanesi ve üniversite karşısındaki 5000 m2 alanda yeni otogar yapımı için çalışmalara başlanırken,ilçe garajının tamamen belediyenin kendi imkanları ile yapılacağı açıklandı.

                Belediye başkanımız Mustafa Koca  5000 m2 alanda 600 metrekaresi kapalı  2 katlı inşa edilecek yeni ilçe garajı için çalışmaların başladığını belirterek şu ifadeleri kullandı;

                “Simav-Hisarcık -Emet-Tavşanlı yolu kapsamında ilçemizin çevre yolu  Hisarcık giriş istikametinden üniversite istikametinde geçerken, mevcut okullar caddesi diye bilinen uzun caddemiz şehrin içerisinde kalacak. Hükümetimizce devam edilen Tavşanlı yolu,Simav yolu,Çavdarhisar yolu ve geçenler de müjde veren Ak parti Kütahya Milletvekilimiz sayın Ahmet Tan’ın belirttiği Gediz yolu  ile yollarımız yapılacak.Bu yollarımızda tamamlandığında daha fazla ilçemizde terminal hareketliliği bekliyoruz. Bu amaçla bizlerde Emet belediyesi olarak  yapılaşmaya paralele yeni projelerimizle  modern bir şehir terminalini ilçemize kazandırma çalışmalarına başladık dedi.

 

ESKİ GARA SOSYAL YAŞAM ALANI OLACAK

                Belediye başkanımız Mustafa Koca şehir terminali ile birlikte garajdan üniversite ve yeni devlet hastanesine  üzerinin üst geçit olarak kullanılabileceği şehir giriş kapısıda yapılacağını belirterek şunları söyledi;” Tamamen belediyemiz imkanları ve işçiliği ile yapılacak projemizle Emet ilçemize giriş ile farklılık yaratacağız. Şehir terminalimiz için otobüs saatlerinde garaja yolcu servisleri konularak halkımız mağdur edilmeyecek “

                Yeni garaj yapılırken eski garajın  ne yapılacağı konusuna da açıklık getiren başkan Koca;” Çevre yolu tamamlandıktan sonra  Esentepeden başlayıp  okullar caddesi boyunca uzanan  caddemiz belediyemiz himayesine geçecek. Bu cadde üzerinde bulunan garaj alanımız ise halkımız için sosyal yaşam alanı oalrak dizayn edilecek. Halkımıza hayırlı olsun dedi.

Belediye Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom