Cumartesi
Hafif Kar Yağışlı
2°C | -1°C
Pazar
Çok Bulutlu
8°C | -2°C
Pazartesi
Hafif Yağmur
11°C | -1°C
EMİB - Çağrı Merkezi

EMET BELEDİYESİ GES PROJESİ İHALE AŞAMASINA GELDİ

Emet belediye başkanımız Mustafa Koca,Emet belediyesinin Yörükler çiftliği mevkiinde 17 bin metre kare arazi üzerinde kuracağı güneş enerjisinden elektrik üretimi için bağlantı anlaşma çağrısının geldiğini açıkladı.

EMET BELEDİYESİ GES PROJESİ İHALE AŞAMASINA GELDİ Haberler

Emet Yörükler çiftliği mevkiinde 17 bin metre kare arazide 5845 m2 alan içerisinde kurulacak 3600 adet güneş panelinden yılda 1.210.410 kilowaat elektrik üretimi iller bankasınca onaylanmıştı. Osmangazi elektrik dağıtım A.ş’den çağrısı beklenen proje bağlantı çağrısı yapılırken,şimdi ihale sürecine gelindi.

Yaklaşık 10 aylık fizibilite raporları hazılrık süreci sonras güneş enerjisi projesi iller bankası projeyi onaylamıştı.. Emet belediyesi İller bankası vasıtası ile bu santrali ilçeye kazandırıyor.Yörükler çiftliğinde güneş tarlasının kurulacağı alanda belediyece alt yapı çalışmalarıda tamamlanmıştı.

Emet belediyesi aylık 60 yıllık 750 bin tl’yi bulan elektrik faturalarını karşılamak, ve bu yönde yapılan harcamaları Emet halkına hizmete dönüştürmek adına Güneş enerjisinden elektrik üretimine geçişte ihale sürecine gelmiş oldu.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan belediye başkanımız Mustafa Koca, enerji üretim santrali projesinde sona gelindiğini ifade ederek şunları söyledi;

“Maliyeti 4 milyon tl bulan proje ile ilçemizde aylık 900 megawatt elektirik üretimi yapmak istiyoruz. Bu konuda iller bankamız ile gerekli etüt çalışmaları yapıldı. Projemiz onaylandı. Yörükler çiftliğimizde kendi elektriğimizi üreterek, hem ülke ekonomimize katkı sağlamak hemde belediyemizin enerji maliyetlerini karşılamayı hedefliyoruz. 17 bin metre kare alanda yaklaşık 3500 güneş paneli ile aylık 800 ila 1000 megawaat elektrik üretmek için çalışıyoruz. Ayrıca Üreterek, tesislerimizin maliyetinide karşılama yöntemlerini değerlendiriyoruz.. Bölgemiz Güneş enerjisini elektrik enerjisine dönüştürmek için çok avantajlı konumda. Bu avantajı değerlendirip kendi elektrik enerjimizi üreteceğiz ve belediyemizin enerji tüketim bedelini aşağı seviyelere çekeceğiz. Böylece elektrik enerjisi için harcadığımız miktarı halkımıza yeni hizmetler üretmekte kullanacağız. Amacımız tasarruflarımızı hizmete dönüştürmek.ilçemize hayırlı olsun” dedi

Belediye Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom