Çarşamba
Sisli
4°C | -4°C
Perşembe
Hafif Kar Yağışlı
2°C | -6°C
Cuma
Çok Bulutlu
0°C | -7°C
EMİB - Çağrı Merkezi

EMYO’DA MEZUNİYET COŞKUSU

Dumlupınr Üniversitesi Emet meslke yüksek mezuniyet ve kep atma töreni gerçekleştirildi

EMYO’DA MEZUNİYET COŞKUSU Haberler

Emet Meslek yüksek okulunda gerçekleştirilen törenlere Emet Kaymakamı Hasan Çiçek,Emet  belediye başkanımız Mustafa Koca,Garnizon komutanı Murat Kılıçaslan,Emniyet Müdürü Gökhan Yıldırım, Ak pati ilçe başkanı Hüseyin Doğan, Mhp ilçe başkanı Mustafa Mecit ,daire müdürleri, öğrenciler,öğrenci velileri ve vatandaşlar katıldı.

            Saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başlayan programda açılış konuşmasını   okul müdürü Yrd.Doç.Dr Hasan Bircan yaptı. Bircan  iki yıl önce kendilerine emanet ettikleri çocuklarının bugün mezuniyet törenlerine katılan ailelerine katılımları için teşekkür ederek  başladığı konuşmasında şunları ifade etti;

            “Bizler hep birlikte bir aileyiz.Bugün 250 gencimizi mezun edeceğiz. Sizleri daima evlatlarımız olarak gördük, hocalarımız ile birlikte sizleri geleceğe hazırlamak için çaba sarfettik.Kaliteli eğitim vererek gelecek kariyerinizde sizleri farklı kılmak için elimizden geleni yaptık.İnanıyorumki aldığınız eğitim sizleri farklı kılacak.Eğitim sadece okul hayatı ile sınırlı değildir,ömür boyu devam eder.Sürekli kendinizi yenileyin. Vatanımızı,bayrağımızı,milletimizi seviniz.Milli ve manevi değerlerine bağlı birer vatan evladı olunuz.Yolunuz,bahtınız,aklınız ve ufkunuz açık olsun “dedi.

            Törenlerde konuşan belediye başkanımız Mustafa Koca’da ülkemizini dört bir yanından ilçeye okumaya gelen gençler ve çocuklarının mezuniyet coşkusuna ortak  olmak için gelen velilerle birlikte bu onurlu günü paylaşmaktn gurur duyduğunu ifade etti.belediye başkanımız Mustafa Koca Emet belediyesinin Emet halkı ile beraber dünden bugüne Üniversite yerleşkesi, bina yapımı,kafeterya yapımı gibi destekler yanında, kültür geziler,konserler gibi etkinliklerdede daima destek verdiğini belirterek;” Şimdide hükümetimizin destekleri ile KYK yurdu, Etimaden işletmeleiri genel müdürlüğü destekleri ile Gençlik merkezi yapımı  gerçekleştiriliyor.Bundan sonrada Üniversitemizin gelişimi ve büyümesi için yerel yönetimin oalrak bize düşen görevleri yerine getirmeye devam edeceğiz. Her birinizi Emet ilçemizin birer kültür elçisi olarak görüyor, ve kapılarımızın daima sizlere açık olduğunu belirterek yaşamınızın bundan sonraki bölümünde sağlık mutluluk ve başarı dolu yıllar diliyorum “dedi

            Emet kaymakamı Hasan Çiçek ise öğrencilere bundan sonraki yaşamlarında başarılar dileyerek başladığı konuşmasında;” Emet sizlerin ikinci memleketidir.  Burada eğitimini tamamlayan gençlerimizin kimi kamuda kimi iş dünyasında çalışarak bunca yıl kendilerine yaptıkları yatırımların karşılığını alacaklar. Nerede çalışırsanız çalışın hayatınızı her döneminde sizlere kitap okumanızı tavsiye ediyorum. Çünkü kitap okumak ufkunuzu genişletip,yaşamı anlamlandırmanıza sürekli katı sağlayacak sizleri geliştirecektir.Ayrıcıa zihninizie dinç tutarsınız. Sizlere ikinci tavsiyem ise evlenirken sizden daha zeki ve başarılı bir insanla hayatınızı birleştirmenizdir. Böyle yaparsınız hayat boyu bir danışman ve yaşam koçu kaznamış olur,başarılarınızı artırırsınız. “dedi.

Sağlık kurumları işletmeciliği birincisi  Aslı Uysal,Çocuk gelişimi birincisi Hatice Aksarı ve Çocuk gelimi 2 bölüm birincisi Özle Gürgen olurken Bölümlerinde dereceye giren öğrencilere protokolce çeşitli hediyeler verildi. Törenler kep töreni atma ile sona erdi.

           

 

 

Belediye Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom