Cuma
Çok Bulutlu
2°C | -6°C
Cumartesi
Sisli
2°C | -3°C
Pazar
Sisli
1°C | -5°C
EMİB - Çağrı Merkezi

EMET HALK EĞİTİMDE HASAT ZAMANI

Emet halk eğitim müdürlüğü yıl sonu sergisi açıldı.

EMET HALK EĞİTİMDE HASAT ZAMANI Haberler

 Emet Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenenyıl sonu  etkinlikleri gerçekleştirilirken,  el emeği eserler büyük beğeni aldı..

Emet Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nde düzenlenen törene Kaymakam Hasan Çiçek, Belediye Başkanımız Mustafa Koca, İlçe Jandarma Komutanı Resul Murat Kılıçarslan, Emet İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Cöre, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Süleyman Avcı, Ak parti İlçe başkanı Hüseyin Doğan daire amirleri, kursiyerler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Halk Eğitim müdürü Süleyman Avcı bu yıl açılan 186 kursta 4791 kursiyere eğitim verildiğini ifade ederken, ilçede üniversite, ilçe tarım, toplumunu herkesimine hitap edecek  alanlarda ilçedeki kurumlarla işbirliğine giderek yeni kurslar açılacağını ifade etti.Avcı,Bu sene sergimize damgasını vuran olay okuma yazma kursuna katılan kursiyerlerimize sertifika verme töreni oldu. Yıl içerisinde yaptığımız eserlerin sergisine katılım yoğun oldu ve sergimiz güzel geçti" ifadelerini kullandı. 


Emet Kaymakamı Hasan Çiçek çiçek, Halk Eğitim Müdürlüğü faaliyetleri hakkında yaptığı açıklamada, "Halk eğitim müdürlüğümüz bir taraftan halkımızın nitelikli bir iş gücüne sahip olması, belli niteliklerle donatılmasını sağlamakta ve iletişim yoluyla sosyalleşmelerini sağlamaktadır.dedi.

Etkinlike öğrenciler tarafından yöresel halk oyunları ve kılıç kalkan gösterisi sunuldu.


Daha sonra açılışı yapılan Emet Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün bir yıllık çalışmalarının bulunduğu sergi açılışı protokol tarafından yapıldı. Sergide bulunan çini, elbise, el işi oya, bindallı,el yapımı Emet bebekleri, yöresel düğün kıyafetleri, fotoğraf ve resim sergisi programa katılan vatandaşlar ve protokol tarafından gezildi ve büyük ilgi gördü.

Belediye Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom