Perşembe
Hafif Kar Yağışlı
3°C | -4°C
Cuma
Çok Bulutlu
2°C | -3°C
Cumartesi
Parçalı Bulutlu
9°C | -5°C
EMİB - Çağrı Merkezi

TOPRAK ANAYA KADIN ELİ DEĞDİ

Emet belediyemiz Emet Orman işletme müdürlüğü ve Emet kadın kooperatifi EMKO işbirliği ile oluşturulan “ Afrin şehitleri hatıra ormanı” nda 1500 fidan toprakla buluştu.

TOPRAK ANAYA KADIN ELİ DEĞDİ Haberler

Emet .. mevkiinde   yediden yetmiş ekadınlarımız, hafızlık okulu öğrencilerimiz, lise v eortaokul öğrencilerimiz, belediye çalışanları, stk temsilcilerimiz fidan dikimi için bir araya geldi.

               Belediye başkanımız Mustafa Koca  Afrin şehitlerimizin aziz hatıralarını yaşatmak için yapılan etkinlik için verdikleri desteklerden dolayı Emet orman işletmesi ve Emet kadın kooperatifi Emko’ya teşekkür ettiği konuşmasında şunları söyledi;

”Emet olarak bizler çok şanslıyız. Yüzde 60’ı orman olan bir bölged eyaşıyoruz.Ağaçlar bizim her şeydne önce yaşam kaynağımız,oksijen depomuz. Peygamberimiz bir hadislerinde “Müslüman bir kişi bir ağaç diker de ondan insan, hayvan veya kuş yerse, bu yenen şey kıyamete kadar o kimseye sadakadır.” “buyuruyor. Bu topraklarımızın her santimetrekaresinin önemini belirtmek, topraklarımıza sahip çıkmak için canını feda eden aziz şehitlerimizi asla unutmuyoruz. Bizlerin gidecek başka yeri yoktur. Türk milleti olarak bizim gideceğimiz yer ya bu toprakların üstü yada altıdır. Bu vesile ile Kurtuluş savaşında Dunlupınarda, Çanakkalede,Afrinde , vatan savunmasında canını feda edne şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi bir kez daha şükranla ve minnetle anıyoruz “dedi.

Belediye Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom