Salı
Çok Bulutlu
-1°C | -3°C
Çarşamba
Az Bulutlu
3°C | -5°C
Perşembe
Çok Bulutlu
2°C | -6°C
EMİB - Çağrı Merkezi

CEVİZDERE ZAFERİMİZİN 96. GURUR YILINDA ŞEHİTLERİMİZİ ANDIK

Cevizdere Zaferi'mizin 96. yıl dönümü törenlerle kutlanırken, milli mücadele dönemi şehitlerimizi rahmet ve şükranla andık.

CEVİZDERE ZAFERİMİZİN 96. GURUR YILINDA ŞEHİTLERİMİZİ ANDIK Haberler

Cevizdere Şehitliğinde düzenlenen törene Emet Kaymakamı Hasan Çiçek, Belediye Başkan Vekilimiz Süleyman Algül, İlçe Jandarma Komutanı Resul Murat Kılıçarslan, Emet Emniyet Müdürü Gökhan Yıldırım, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Cöre, Emet Cevizdere Araştırma Derneği Başkanı Ali Duyan, Emet ve Tavşanlıdan gelen  gaziler, Tavşanlı havalisi derbent köyü şehitler derneği, Türkiye Muharip gaziler derneği Tavşanlı şubesi temsilcileri,daire amirleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Kaymakmlık, Blediye ve Emet Cevizdere Araştırma Derneği tarafından Cevizdere Şeiliğine çelenk bırakıldı.


 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı İle başlayan törende konuşma yapan Emet Cevizdere Araştırma Derneği Başkanı Ali Duyan, Milli mücadele döneminde Emet ilçesinde yaşanan olayları aktardı. Duyan Emet’te Dr. Fazıl Doğan kurduğu Müdafa cemiyeti ile başlayan süreçte,Değirmisaz olayı, Hükümet baskını,Cevizdere savaşında yok edilen bir tabur düşman askerleri ve yaşananlaru aktardı. Düşman ordusunun  savaşın en şiddetli zamanında 4 alay askeri uçak takviyeli bölgeye yollayararak,ilçe ve köylerini tamamen yaktığını anlattı. Duyan milli mücade kahramanları ve gazileri için dernek olarak yaptıkları çalışmalarıda aktardı.

            Cevizdere şehitliğinde şehitler için  ilçe müftüsü İsmail Temur eşliğinde dualar edildi.Daha sonra Tavşanlıdan gelen dernek ve öğrencilere savaşın yaşandığı Cevizderesinde şehitlerin mezarları,ve savaşın yaşandığı alanlar gösterildi.

            Cevizdere zaferinin 96. Yıldönümünde ikindi namazı öncesi Babukbey merkez camiinde tüm şehitlerimiz ve ebediyete intikal etmiş gazilerimiz için mevlüt okutuldu.

Belediye Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom