Cumartesi
Sisli
8°C | -8°C
Pazar
Sisli
6°C | -5°C
Pazartesi
Hafif Yağmur
5°C | -1°C
EMİB - Çağrı Merkezi

EMET HEYETİNDEN REKTÖRLÜĞE ZİYARET

EMET HEYETİ REKTÖR GÖREN’İ MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

EMET HEYETİNDEN REKTÖRLÜĞE ZİYARET Haberler

Emet ilçe Kaymakamı Hasan Çiçek, Emet belediye başkanımız Mustafa Koca, Emetliler dayanışma ve kalkınma derneği yönetim kurulu üyesi olan tüm parti ve stk başkanları bugün Emet için Kütahya Dumlupınar Üniversitesi rektörülüğündeydi.

Hemşehrimiz Kutso başkan vekili Ahmet Bağırgan ile birlikte rektör Remzi Gören ile yaklaşık bir saat Emet’te yüksek okul eğitimİ,okulu geliştirme adına yapılabilinecek projeler, yeni bölümler açılması,gibi konular değerlendirildi.

Emet ilçesinin meslekyüksekokul macerası, kampüs,kafeterya yapımı,halen devam eden 400 kişilik KYK yurt yapımı,yapımına başlanacak olan gençlik merkezi, gibi konular hakkında rektöre bilgi verilirken ilçenin yeni bölümler açılması, öğretim görevlisi kadrosu talepleride iletildi.Emet kaymakamlığı, Emet belediyesi ve partilerile stk’lar olarak gerekeli desteklerin verilmeye devam edeceğide ifade edildi.Görüşmelerde Kaymakam Çiçek,Belediye başkanımız Koca, dernek başkanı Elmacı, Esnaf odası başkanı Ünal rektörlükten beklentilerini aktarırken,üzerlerine düşeni yapacaklarınıda ifade ettiler.

Dumlupınar üniversitesi rektörü Prof. Dr. Remzi Gören’de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek;”Rektörlük olarak ilçelerimizdeki meslek yüksek okullarımıza çok emek harcadık. Böylesi sahip çıkılması bizleri memnun ediyor.Emet ilçesinin herkesiminden başkanlarımızın konuya olan hassasiyetleri ve heyecanları bizleride memnun etmiştir.Bu birliktelik devam etmeli,hatta atmalı.İmkanlar dahilinde bizlerde rektörlük olarak gerekli desteği vermeye hazırız.Özellikle yeni bölümler açılması konusunda öğretim elemanı sorunu olmayan ve bölgede öğrencilerin lgi gösterebileceği ender bölümlerin açılması okullarımızın kapasitesini artırıyor.Bu yıl tüm ülkede olduğu gibi sınavsız geçiş hakları kaldırılınca meslek yüksek okullarımızda öğrencia zalması yaşandı. Bu durumun bu yıl düzeltileceğine inanıyoruz.Ortak çalışmalar ile Emet ilçemizde yeni çalışmalar yapabiliriz “dedi.

Ziyaret sonrası belediye başkanımız Mustafa Koca tarafından rektör Remzi Gören’e günün anısına Emetli kadın üreticilerimizden oluşan Emko’ca üretilen fincan takımı hediye edildi.

Rektör ziyaretine hemşehrimiz Kutso meclis başkan yardımcısı İnşaat Yüksek Mühendisi Ahmet Bağırgan ,Emet kaymakamı Hasan Çiçek, Belediye başkanımız Mustafa Koca, Ak parti ilçe başkanı Hüseyin Doğan, Chp İlçe başkanı Fevzi Şen, Mhp ilçe başkanı Mustafa Mecit, İyi parti ilçe başkanı Eyüp Doğu, Saadet partisi ilçe başkanı Mehmet Hamamcı, Demokrat parti ilçe başkanı Ahmet Yetilgen,Dsp ilçe başkanı Mustafa Akın,BBP ilçe başkanı Cemal Tanrıkulu,Emetliler dayanışma ve kalkınma derneği başkanı İsmail Elmacı,Esnaf odası başkanı Abdullah Ünal, Ziraat odası başkanı Sami Yüksel, Şoförler odası başkanı Ahmet Kaymak,Taşıyıcılar koop.Başkanı İbrahim Erdoğan,Emet termal otel resort müdürü Ramazan Sezer, Emet meslek yüksek okul müdürü Hasan Bircan katıldı.

Belediye Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom