Cuma
Çok Bulutlu
2°C | -6°C
Cumartesi
Sisli
2°C | -3°C
Pazar
Sisli
1°C | -5°C
EMİB - Çağrı Merkezi

2 NİSAN OTİZM FARKINDALIK GÜNÜ

Kütahya’nın Emet ilçesinde 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü münasebetiyle belediye başkanımız Mustafa Koca,Özel bir eğitim ve rehabilitasyon merkezini ziyaret etti. Kütahya’nın Emet,Hisarcık ve Çavdarhisar ilçelerine hizmet veren  özel eğitim ve rehabilitasyon merkezini ziyaret eden Emet belediye başkanımız Mustafa Koca, otistik çocuklarla sohbet edip onlara çeşitli hediyeler verdi.

2 NİSAN OTİZM FARKINDALIK GÜNÜ Haberler

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de çeşitli derneklerin ve kuruluşların desteğiyle idrak ediliyor. Bu amaçla Emet belediyemizce otizimli çocuklarımız ziyaret edildi.
 Hisarcık ilçesinde bulunan okul ziyareti sonrası konuşan Emet belediye başkanımız Mustafa Koca şunları söyledi;”Bugün 2 Nisan dünya otizm farkındalık günü olması münasebetiyle özel çocuklarımızı ziyaret ettik. Onlara moral vermek ve daima yanlarında olduğumuzu göstermek istedik. Emet belediyesi olarak sadece bugünlerde değil yıl içerisinde  kurduğumuz  ekiplerimizle özel çocuklarımız için  okulumuzla birlikte birçok çalışmalarda bulunyoruz. Sosyal belediyecilik anlayışımız gereği  düzenlenen sosyal ve kültürel aktivitelerde özel çocuklarımızın yer almasını sağlıyoruz.Ayrıca belediye hizmetlerinde de özel çocuklarımızın hayatlarını kolaylaştırma adına  park,bahçe,kaldırım vb düzenlemelerimizi yapıyoruz. Ben ilgi ve destekleri için  okul sahibi yetkili müdürlerime teşekkür ediyorum “dedi.
Özel okul işletmecisi Hakkı Yavuz’da  dünyada her 68 çocuktan birinin otizmli doğduğunu ifade ederek;” Otizmin günümüzde bilinen tek tedavisi ise, erken tanı ile yoğun, sürekli özel eğitimdir. Bizler Emet Hisarcık ve Çavdarhisar ilçelerimizde hem bedensel hemde zihinsel engelli çocuklarımızı eğitim ve rehabilitasyon hizmeti veriyoruz. Bugünde 2 Nisan dünya otizm farkındalık günü olması münasebetiyle belediye başkanımız bizleri ziyaret ettiler. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Yıl içinde her türlü özel gün ve çalışmalarımızda verdikleri destek ler içinde çocuklarımız adına teşekkür ediyorum “dedi.

Belediye Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom