Cuma
Çok Bulutlu
1°C | -5°C
Cumartesi
Parçalı Bulutlu
7°C | -9°C
Pazar
Az Bulutlu
6°C | -5°C
EMİB - Çağrı Merkezi

EMET BELEDİYEMİZCE 32 APART YAPIMI İHALEYE ÇIKACAK

Emet büyükhamam mahallesinde belediyemize ait arazi üzerinde konuşlandırılacak 32 apart için, teknik şartname hazırlama çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

EMET BELEDİYEMİZCE  32 APART YAPIMI İHALEYE ÇIKACAK Haberler

İlçede termal turizmin gelişmesi ve ilçe ekonomisine katkı sağlaması adına yıllardır dillendirilen yeni apart yapımları konusunda  belediye meclisin Mart ayı başındaki toplantısında karar alınmıştı

Büyükhamam mevkiinde 3500 m2 alan içersinde her biri 50 m2  iki katlı 32 adet  apart yapımı için projeler tamamlanırken şimdi Belediyeye ait arazi üzerinde yapılacak apartlar kat karşılığı veya yap işlet devret modeli ile  yapım ve  Osmanlı hamamı ile Tezbaşar hamamı arası yüzme havuzları yapımını kapsayacak. Belediye arsa karşılığında  ilçeye yeni apartlar kazandırmak hemde yüzme havuzları projesini hayata geçirmeye çalışacak.

Konu ile açıklama yapan belediye başkanımız Mustafa Koca bundan sonra önceliklerini termal turizme vereceklerini daha önce açıkladıklarını ifade ederek;”Emet ilçemizde  termal turizmde yerli ve yabancı yatırımcının önünün açılması halıkımızn ortak beklentileri arasında.Belediye ve meclis olarak üzerimize düşeni yaptık. Apart turizmi ilçemiz ekonomisine ve yılın 8-9 aylık zaman diliminde nüfusunun artmasına katkı sağlayacak bir yatırımdır. 89 dan bu yana  36 apart ta kalan ilçemizde  bu sayının üzerine koymayı kendimize vazife kalbul ediyoruz.Daha önce istimlak ettiğimiz alanlarda kat karşılığı apart yapım ihalemiz artık hazırlanma aşamasında.Nisan ayı içerisinde  ihaleye çıkacak apart yapımları için idari ve teknik şartname hazırlanıyor.Gerek ilçemizden gerek ilçe dışından yatırımcılarımız ilçeye apart tesis yapımı için ihaleye katılabilir.Apartlarda belediye olarak sıcak su desteğinide sağlayacağız. İhaleyi alacak firma veya şahıslar termal turizm alanındaki apart tesislerimiz yanındaki arsaları da alarak daha büyük tesislerde kurabilirler.Bizlerde böyle bir durumda belediye olarka gerekli destğei vereceğiz. Amacımız ççok daha fazla sayıda tamamlanmış apartları ilçemize kazandırmaktır.”dedi.

Belediye Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom