Cuma
Çok Bulutlu
1°C | -5°C
Cumartesi
Parçalı Bulutlu
7°C | -9°C
Pazar
Az Bulutlu
6°C | -5°C
EMİB - Çağrı Merkezi

EMET JEOTERMAL HARİTA İÇİN DES ÖLÇÜMLERİ BAŞLADI

Emet belediyemizce Eylül 2016 tarihinde başlayan Emetin jeotermal haritasının çıkarılmasında son aşamaya gelindi.

EMET JEOTERMAL HARİTA İÇİN DES ÖLÇÜMLERİ BAŞLADI Haberler

Şuana kadar belediyemizce yaklaşık 150 bin tl harcama yapılan proje kapsamında 2114 noktada gaz ölçümü yapıldı. Gaz ölçümlerinin ardından 436 noktada gravite ölçümleri yapılırken düzenlenen raporlar ile şimdi 20 noktada en etkin kaynaklar aranıyor.

İller bankası Jeoloji yüksek mühendisi Dr. Ali Reçber ve belediye su işleri ekiplerince 20 noktada des ölçümü yapılan kaynaklara elektrik verilerek ölçümler yapılıyor.

Emet belediye başkanımız Mustafa Koca ilçenin mevcut termal zenginliğini ortaya çıkaracak çalışma için adım adım sona yaklaşıldığını ifade ederek;” Emet sıcak su sondajı litolojisi donanım planı kapsamında gravite ölçümleri yapılan 436 noktanın 20 sinde des ölçümleri sürüyor. Bu çalışmalar sonunda rezervi geniş ve sıcaklığı yüksek 5 noktaya düşürülerek sondaj çalışmalarına başlanacak.Teknoloji ile artık günümüzde daha derin sondajlar yapılabiliniyor.Bizlerde yerin ne kadar altında, ne derece ve ne kadar sıcaklıkta kaynaklarımız var bunu tespite çalışıyoruz.

Emet çevresinde çıkarılan termal haritamız ile,nerelere termal yatırım yapılabilineceği belirlenmişte olacak. Bu kaynakların bulunduğu alanlarda termal yatırımlar yapmak isteyen vatandaşlarımıza bizlerde belediye olarak gerekli desteği vereceğiz “dedi.

Belediye Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom